poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Zagłosuj na ulubioną księgarnie Warszawy. Wspieramy praskie antykwariaty

W całej Warszawie trwa plebiscyt „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. Mieszkańcy mogą głosować na miejsca, które wyróżniają się klimatyczną atmosferą i najlepiej zachęcają do czytania. W stolicy działa ponad 100 niezależnych księgarni. Sprawdziliśmy, które z nich prowadzą swoją działalność na Pradze-Północ.

Księgarnie niezależne to ważne miejsca na kulturalnej mapie stolicy. Zajmują się nie tylko sprzedażą książek, ale też organizują spotkania autorskie, debaty, koncerty, pokazy filmów.

W Warszawie jest około stu takich miejsc. Warto je wspierać i odwiedzać przez cały rok.
Tegoroczny plebiscyt „Ulubiona Księgarnia Warszawy” potrwa do 4 września. Jedna osoba może oddać jeden głos i dodatkowo wyrazić opinię o swoim ulubionym miejscu na stronie ulubionaksiegarnia.waw.pl. Dla autorów i autorek najciekawszych recenzji przewidziano upominki książkowe. Pięć księgarń z najwyższą liczbą głosów otrzyma też nagrody pieniężne oraz tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2022”.

Niezależne księgarnie na Pradze-Północ

  • Antykwariat Zakładka, ul. Inżynierska 1, tel. 501 285 268, www.antykwariat-zakladka.pl
  • Księgarnia Chrześcijańska Bogulandia, ul. Ząbkowska 24/26, tel. 22 390 38 88, www.bogulandia.pl
  • Antykwariat Praski, Kawęczyńska 22, tel. 505 992 889, www.antykwariatpraski.pl

Nagroda m.st. Warszawy „Ulubiona Księgarnia Warszawy” to jedno z działań wspierających stołeczną kulturę. Głosy oddane na ulubione niezależne księgarnie mogą im realnie pomóc. Warszawa jest fundatorem nagrody. Od 2020 roku organizuje plebiscyt wspólnie z partnerami: Polską Izbą Książki, Biblioteką Analiz oraz Stowarzyszeniem Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie.

ViaUM
Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości