piątek, 24 maja, 2024

Wybory prezydenckie 2020. Jak głosować korespondencyjne na Pradze

Udostępnij

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Mieszkańcy, którzy chcą głosować korespondencyjnie, mogą zgłosić taki zamiar do 16 czerwca. Można to zrobić przez internet lub bezpośrednio w urzędzie.

Zgłoszenie można przesłać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Ważne są tylko dokumenty podpisane – podpisem użytkownika, posiadającego profil zaufany platformy ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Zamiar głosowania korespondencyjnego można też zgłosić osobiście – w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ, o ile figurujemy w spisie wyborców. Trzeba tylko pamiętać, by zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość.

Pakiet wyborczy zostanie dostarczony pod wskazany adres najpóźniej do 23 czerwca.

Wyborcy podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, którzy zgłoszą zamiar po 16 czerwca, otrzymają pakiet wyborczy najpóźniej do 26 czerwca.

Co ważne: zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego dotyczy również ponownego głosowania: 12 lipca 2020 r. W przypadku ewentualnego przeprowadzenia ponownego głosowania pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu.

Pakiet wyborczy jest przesyłany za pośrednictwem Poczty Polskiej, ale wyborca może też osobiście odebrać pakiet wyborczy w urzędzie, jeżeli zadeklarował to w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego.
Wyborca niepełnosprawny może zażądać dostarczenia pakietu wyborczego do drzwi lokalu, którego adres został wskazany w zgłoszeniu.

Wyborcy, podlegającemu obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, pakiet wyborczy zostanie doręczony za pośrednictwem Poczty Polskiej lub upoważnionego pracownika urzędu gminy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne