piątek, 14 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. 27-28 stycznia 2024 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i warsztaty. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji!

27 stycznia 2024 r. (sobota) na Pradze

Praga: Wileńskiej, Inżynierskiej, Małej kamienice – ich wnętrza i tajemnice. Spacer z przewodnikiem

Odsłonimy tajemnice praskich podwórek i klatek schodowych najpiękniejszych i najciekawszych kamienic przy Wileńskiej, Inżynierskiej i Małej, zahaczymy też o ul. Konopacką. Przyjrzymy się kapliczkom, malowidłom i odbojom w bramach, posadzkom i kutym balustradom oraz dawnym mieszkańcom, prowadzonym przez nich warsztacikom, fabryczkom i odwiedzanym przez nich knajpom. Dowiemy się, jak się mieszkało tym, którzy mieli stupięćdziesięciometrowe mieszkania od frontu, a jak tym, którzy mieli jeden pokój dla całej rodziny na ostatnim piętrze, poddaszu lub suterynie. Zobaczymy, że oprócz kamienic były tu fabryki, składy, a nawet historyczna zajezdnia.

Zbiórka: Wileńska 19, godz. 10.30

Dziecięca Scena Muzyczna: „Kundel”

„Kundel” to wyjątkowe spotkanie z prawdziwymi historiami trzech tytułowych kundli, czyli: Jagi, Dolly i Aku. Przygoda, wolność, niepełnosprawność czy lęk to tematy, które dotykają każdego z nas! Jak je przeżywać i jak sobie z nimi radzić? Na te pytania w piosenkach odpowiedzą Wam nasi bohaterowie. „Kundel” to nie tylko muzyka, ale również spotkanie filmowe. W trakcie koncertu prezentujemy specjalnie przygotowane filmy o naszych bohaterach, tak aby jeszcze bardziej poczuć i doświadczyć tego o czym śpiewamy. Muzyka, obraz i słowo w jednym!

Koncert dla dzieci od 6 lat. Bilety po 15 zł i 25 zł na biletyna.pl (https://biletyna.pl/dla-dzieci/Kundel).

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 12.00

28 stycznia 2024 r. (niedziela) na Pradze

Ekoporanki #wKamieniu – Dzień mokradeł

Podczas rodzinnych warsztatów w ramach cyklu eko-poranki spotkamy się, żeby porozmawiać o jednym z najwrażliwszych ekosystemów w przyrodzie: ogromnej roli ekologicznej mokradeł, ich wpływie na bioróżnorodność w Warszawie. Wszystko to w rodzinnej atmosferze z aurą zabawy.

Zapisy: wyślij zgłoszenie na adres zapisykamien@zzw.waw.pl zawierające:

– imię i nazwisko

– numer telefonu

– zgodę na Przetwarzanie Danych Osobowych

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 12.00

Zimowy spacer z Botaniczką pt. „Ślady”

Teatr Sztuka Ciała zaprasza na zimowy spacer z Botaniczką #wKamieniu

WSTĘP WOLNY

Natura działa cały rok. Nawet jeśli o tym nie wiecie, w zimie także dzieją się różne historie w przyrodzie, najczęściej pod ziemią lub w innych głębokich zakamarkach.

Chcemy zaprosić Was na całoroczny cykl spacerów teatralnych prowadzonych przez Botaniczkę – Chwastynatkę.

Podczas comiesięcznych spotkań będziemy odkrywać z całymi rodzinami tajemnice i zagadki otaczającej nas natury. Spacery teatralne to nasza propozycja połączenia teatru z edukacją ekologiczną.

Opowiadamy o wybranych wątkach w sposób performatywny – zapraszamy do wspólnego odgrywania ról, zabaw ruchowych oraz inspirujemy do ważnego i czułego zerkania na otaczającą nas florę, faunę i fungę.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 14.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne