czwartek, 13 czerwca, 2024

Bezpłatny spacer śladem praskiej gastronomii. Chodź na Pragę z Witoldem Szabłowskim

Udostępnij

W sobotę, 8 czerwca, Galeria Wileńska zaprasza mieszkańców na kolejną edycję cyklu otwartych spacerów z przewodnikiem. Tegoroczną odsłonę zainauguruje spotkanie z Witoldem Szabłowskim, który przybliży intrygującą historię praskiej gastronomii.

Z jakich dań słynęła prawa strona Wisły – przed wojną i zaraz po niej? Gdzie stołowali się potajemnie pierwsi sekretarze partii komunistycznej? Co warto było zjeść, a czego lepiej nie próbować? Na te i szereg innych pytań odpowie podczas sobotniego spaceru Witold Szabłowski, polski pisarz, scenarzysta i reportażysta, prywatnie miłośnik warszawskiej Pragi, na której mieszka od ponad 15 lat. Jego książki wydawane są na czterech kontynentach. Zbiór reportaży o Turcji pt. „Zabójca z miasta moreli” uznano za jedną z najważniejszych książek opublikowanych w USA w 2013 roku. „Tańczące niedźwiedzie”, natomiast, zostały nazwane przez amerykańskich krytyków perłą, a sam Szabłowski zyskał miano mistrza opowieści.

– Praga-Północ kryje w sobie wiele fascynujących historii, tajemnic i ciekawych miejsc, znanych tylko nielicznym. Jako Galeria Wileńska od ponad 20 lat jesteśmy jej nieodłączną częścią, dlatego chcemy odkrywać jej tajemnice i przybliżać je mieszkańcom dzielnicy i całego miasta. Cieszymy się, że już po raz piąty możemy zaprosić do wspólnego eksplorowania tego, co na co dzień może być nieoczywiste lub nieodkryte. Zapraszamy mieszkańców na wyjątkowe spacery, podczas których współpracujący z nami artyści, którzy znają i kochają warszawską Pragę, będą o niej pięknie opowiadać oraz odkrywać ją z różnych perspektyw – podkreśla Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej.

Miejscem zbiórki uczestników spaceru, który rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa ok. 1,5 godziny, będzie punkt informacyjny Galerii Wileńskiej zlokalizowany na poziomie 0.

Kolejne tegoroczne edycje spacerów odbędą się 29 czerwca oraz 7 września.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne