poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Wydarzenia na Pradze-Północ 18-19 grudnia 2021 r.

Najciekawsze wydarzenia kulturalne na Pradze-Północ. Sprawdźcie co będzie się działo w dzielnicy w przedświąteczny weekend!

18 grudnia 2021 r. na Pradze-Północ

Święta w Pałacyku

– Przed świętami zapraszamy całe rodziny do wspólnego tworzenia elementów świątecznych: stroików z igliwia, ornamentów i zawieszek z koralików, przestrzennych dekoracji zimowo-świątecznych oraz mydełek, które mogą stać się świątecznymi upominkami kosmetycznymi. Do warsztatów zapewniamy wszystkie materiały – zachęcają przedstawiciele Domu Kultury Praga.

Dodatkowo odbędą się też mini-koncerty chórów i zespołów związanych z praskim domem kultury.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 12.00-16.00

Szachy w „Kamieniu”

Zasady są proste: przychodzisz i grasz w szachy. Można jeszcze przypadkowo poznać nowe osoby, kto wie? Należy tylko wziąć ze sobą kulturę i otwartość, każdy poziom szachowy mile widziany – przekonują organizatorzy.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, ul. Wybrzeże Puckie 1, godz. 15.00

ZAKOPOWER kolędowo

W sobotni wieczór w kościele przy ul. Wileńskiej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Dla mieszkańców Pragi zaśpiewa Sebastian Karpiel-Bułecka wraz z zespołem Zakopower. Więcek informacji tutaj: Koncert kolęd i pastorałek. Zakopower w kościele przy Wileńskiej

Mały książę – pokaz filmu

Zapraszamy na otwarty pokaz filmu pt. Mały Książę (reż. Mark Osborne). Tytułowego bohatera znają chyba wszyscy, jednak „Mały Książę” Marka Osborne’a to nietypowa hybryda. Historia Małego Księcia z kart książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego nie tylko wtłoczona jest tu w ramy zupełnie innej opowieści, ale i zostaje pociągnięta dalej, poza ambiwalentny finał oryginału…

Pokaz jest wynikiem procesu warsztatowego zrealizowanego z LXXVI Liceum im. marsz. Józefa Piłsudskiego, w ramach którego młodzież opracowuje i realizuje własne projekty kulturalne we współpracy z animatorkami i animatorami z Pałacyku Konopackiego.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 16.00-19.00

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości