piątek, 14 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 18-19 czerwca 2022 r.

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

18 czerwca 2022 r.

Inwazja Klaunów vol. 3 Cyrkfulness

Publiczność wraz z artystami przemieszczać będzie się po zakamarkach Pragi-Północ odkrywając w cyrkowej improwizacji potencjał naszej wyjątkowej dzielnicy. Muzyka na żywo, żonglerka, akrobatyka, czy iluzja – to tylko niektóre z dziedzin, jakie będzie można podziwiać – a wszystko „podlane” klauniarskim klimatem.

Program festiwalu: 

10.30 – Muzeum Warszawskiej Pragi – część I pokazu

11.00-11.30 – parada cyrkowa

11.30-12.00 – Centrum Praskie Koneser – część II pokazu 

12.00-12.30 – parada cyrkowa

12.30-13.00 – Pałacyk Konopackiego – część III pokazu

Festiwal Inżynierów – Edycja nr 1 „Zajezdnia” – Stacja Praga

Festiwal Inżynierów to wydarzenie, które przeniesie nas w czasie w dawny klimat Pragi-Północ. Podwórko przy ulicy Inżynierskiej odzyska dawny blask oraz zachwyci swoją historią. To właśnie w tym miejscu mieściła się pierwsza warszawska zajezdnia tramwajowa, z której w 1866 roku wyruszył na ulicę pierwszy warszawski tramwaj – wówczas jeszcze konny! Dzisiaj dzięki pracy społeczników, artystów i pasjonatów opustoszałe zabudowania znowu zaczynają tętnić życiem.

Będą artyści, będą stare fury, będą aleganccy Panowie, piękne Damy i przede wszystkim będzie radosna, sąsiedzka atmosfera! Bo Praga jest dla każdego i tutaj każdy może i powinien czuć się jak u siebie!

Jakie atrakcje czekać będą na Was podczas wydarzenia?

  • wystawa edukacyjna o historii miejsca,
  • wernisaż dzieł sztuki prezentujący artystów z różnych światów, których połączyła Praga,
  • zlot zabytkowych samochodów,
  • wehikuł czasu we współpracy z NASZĄ Kawiarnią Międzypokoleniową,
  • stoiska z przedmiotami vintage,
  • stoiska z przekąskami,
  • muzyka na żywo.

Miejsce: ul. Inżynierska 6, godz. 12.00-18.00

Inwazja klaunów 2022 – warsztaty

Organizatorzy zapraszają do zapisów się na cyrkowe warsztaty familijne dla dorosłych i dzieci od 7. roku życia. W programie żonglerka, dzięki której umiejętność koncentracji i koordynacji poszybują wysoko w górę, rozkręcanie talerza, ćwiczenie balansu na rola-bola, a dla chętnych przebieżka na szczudłach. Rekwizyty będą dostępne na miejscu – czyli w parku Praskim przy muszli koncertowej.

Żadne wcześniejsze przygotowanie nie jest wymagane.

Miejsce: muszla koncertowa w parku Praskim, godz. 15.30

Piknik ekologiczny

W trakcie pikniku odbędzie się gra terenowa, spacery przyrodnicze i warsztaty z robotyki. Będzie można aktywnie spędzić czas korzystając ze sprzętu sportowego, gier planszowych, animacji. Będzie też można odpocząć na leżakach, kocach piknikowych w zielonej przestrzeni wokół Pawilonu Edukacyjnego Kamień.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 11.00

19 czerwca 2022 r.

Turniej piłkarski Serduszko Cup 2022

Na boisku DOSiR przy ulicy Kawęczyńskiej 44 rozegramy kolejną edycje Turnieju Piłkarskiego #SerduszkoCup. W tym roku oprócz dzieci i młodzieży do lat 18 do boju stanie młodzież 18+ w ramach projektu Wsparcie w Starcie! Dla rodziców z dziećmi Kluby przyjazne rodzinom przygotowały animacje!

Miejsce: boisko DOSiR, ul. Kawęczyńska 44, godz. 9.00-16.00

Spektakl „Star, Wars i Sawa” #wKamieniu

Znacie legendę o Warsie i Sawie? Sawa… To po francusku? A Wars? Coś mi to mówi. Z czymś mi się kojarzy… Wiem! Star Wars! A będzie Lord Vader?

Spektakl “Star, Wars i Sawa” to próba opowiedzenia pradawnej historii o powstaniu Warszawy. Będzie poetycko, będzie zabawnie, będzie bardzo plastycznie (papierowa scenografia).

Aktorki Latającego Teatru Sztuki Ciała posłużą się ruchem i pantomimą – uniwersalnym językiem, pozostawiającym w interpretacji przestrzeń dla wyobraźni widzów w każdym wieku. Rekwizyty zrobione są głównie z papieru i tektury, co często staje się świetnym pretekstem do dalszych działań z dziećmi i ich opiekunami.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 11.00

Warszawskie Ballady Podwórzowe

Nieprzespane noce na Gnojnej, magnetyczny urok Mańki, pamiętne wesele wybranki Antka – to tematy, które wrócą na usta warszawianek i warszawiaków dzięki projektowi „Warszawskie Ballady Podwórzowe”. Zapraszamy do udziału w niedzielnych spotkaniach wokół śpiewu i warszawskich ballad podwórzowych w Pałacyku Konopackiego! 

Zajęcia są bezpłatne, adresowane przede wszystkim do osób dorosłych i młodzieży. Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy: fundacja@muzykajest.pl, tel. 515 158 504.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 17.00

„Mała Moskwa”

Spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich

Młodzi, inteligentni, wykształceni. Czwórka rodzeństwa, które zostało równie gruntownie wyedukowane, co nieprzygotowane na życiowe wyzwania. Spotykają się, by wspólnie uczcić 20. urodziny najmłodszej z nich. Wracają do rodzinnego domu, który miał być ostoją, a okazuje się być piętnem odciśniętym przez nieobecnego już ojca. Czy ten dom będzie w stanie pomieścić wszystkie niespełnione marzenia, ambicje i pragnienia? Co się stanie, gdy powoli zaczną się ujawniać skrywane dotąd tajemnice?

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 19.00, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne