czwartek, 18 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 18-19 marca 2023 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

18 marca 2023 r. (sobota) na Pradze

Dzień diagnoz logopedycznych

Zapraszamy na Dzień Diagnoz Logopedycznych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5.

Na bezpłatne porady logopedyczne należy zapisać się w recepcji Poradni drogą telefoniczną: 22 619 01 94, 22 619 81 59.

Akcja przeznaczona jest dla dzieci mieszkających na terenie Dzielnicy Praga-Północ i chodzących do “zerówki” lub młodszych, które nie były wcześniej diagnozowane i nie są pod opieką logopedy.

Miejsce: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5, ul. Otwocka 3, godz. 9.00-14.00

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 przy ul. Otwockiej 3. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Mały Koneser – festiwal i targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży 2023

18 i 19 marca Warszawa stanie się polską stolicą książki ilustrowanej. W Festiwalu
i targach wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser weźmie udział 23 wyjątkowych polskich wydawców. Spotkamy się tak jak rok temu – w Centrum Praskim Koneser!

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-18.00

Ulica Stalowa – kamienice, ich podwórka i bramy

Stalowa – pełna nie tylko eklektycznych, ale i modernistycznych kamienic to jedna z najważniejszych i elegantszych ulic przedwojennej Nowej Pragi, a przecież jeszcze nie tak dawno cieszyła się złą sławą. Jedne kamienice są dobrze odnowione, inne zaś w tragicznym stanie. Przy niej były też kiedyś fabryki – w tym słynna stalownia, od której ulica wzięła swoją nazwę. Były tez tzw. drewniane kamienice. Do dziś w pobliżu przetrwał tylko jeden drewniak i oczywiście go zobaczymy. Teraz Stalowa jest ulicą galerii sztuki i ciekawych murali. Ponadto wspomnimy wiele innych ciekawych historii, których zdarzyło się mnóstwo na niej i na jej przecznicach.

Zbiórka: ul. Stalowa 1, godz. 11.00

Design i sztuka. Kurs projektowania dla młodzieży.

Zapraszamy na kurs projektowania z artystką i projektantką Halyną Dudar. Zaprojektujecie własny dom lub kolekcję ubrań, poznacie trendy we współczesnym projektowaniu przy użyciu ogólnodostępnego programu Canva. W trakcie kursu będziemy pracować także nad własnym portfolio. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież ukraińską. Zapewniamy tłumaczenie na język polski. Zajęcia odbywają się bezpłatnie.

Zapisy na promoukr@dkpraga.pl

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 11.30

Warsztaty #wKoronachMiasta – patykologia

Międzynarodowy Dzień Lasów będziemy świętować już od soboty! Z tej okazji zapraszamy Was na warsztaty, podczas których wyruszymy nad Wisłę, by uczyć się sztuki rozpoznawania drzew po pędach.

Każda/y z Was będzie miał okazję nauczyć się posługiwania kluczem, stworzyć swój własny pędownik oraz wykorzystać zdobyte umiejętności w terenie. Naszą uwagę skupią oczywiście drzewa rosnące w okolicach Kamienia.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy.
Zapisy wyłącznie poprzez formularz internetowy: https://tiny.pl/w2ldz.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 12.00

19 marca 2023 r. (niedziela) na Pradze

Mały Koneser – festiwal i targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży 2023

18 i 19 marca Warszawa stanie się polską stolicą książki ilustrowanej. W Festiwalu
i targach wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser weźmie udział 23 wyjątkowych polskich wydawców. Spotkamy się tak jak rok temu – w Centrum Praskim Koneser!

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-18.00

Instrukcja obsługi Pragi

Co nam daje ta świeża perspektywa? Albo – jak możemy dzielić się naszą oswojoną, udomowioną i dobrze rozpoznaną przestrzenią z nowymi mieszkankami i mieszkańcami Warszawy? Przyjmując te dwie perspektywy – nowoprzybyłych i tych już dobrze zadomowionych w naszej dzielnicy – spróbujemy stworzyć „Instrukcję obsługi Pragi”. W formie spacerów i uważnego przyglądania się przestrzeni, a następnie twórczego tworzenia subiektywnej mapy i przewodnika, razem z artystką HalynąDudar opracujemy miniprzewodnik w formie ZIN-a. Wszystkie techniki dozwolone!

Zapisy na promoukr@dkpraga.pl

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 12.00

Pałacyk Konopackiego przy ul. Strzeleckiej. Siedziba Domu Kultury Praga.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne