czwartek, 18 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 22-23 października 2022 r.

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

22 października 2022 r.

Festiwal Roślin w Warszawie – wielki market roślin w supercenach

Rośliny doniczkowe prosto z hodowli – bez pośredników! – Na cenówkach drukujemy cenę naszą oraz cenę takiej rośliny w sklepach internetowych, aby pokazać Wam oszczędności, które zyskujecie – przekonują organizatorzy.

  • Ceny zaczynające się od 5zł!
  • Małe i duże rośliny oraz doniczki.
  • Eko nawozy, środki ochrony roślin, literatura i gadżety dla pasjonatów.
  • Ogromny wybór.
  • Jakość roślin wyższa niż w marketach, ponieważ przyjeżdżają do nas prosto z hodowli.

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 8.00-20.00

Praskie Dni Seniora

Praskie Dni Seniora, to cykl wykładów, warsztatów oraz animacji przygotowanych z myślą o potrzebach i zainteresowaniach osób starszych.

Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji. Udział jest bezpłatny.
– To już druga edycja Praskich Dni Seniora, wydarzenia które spotkało się z zaangażowaniem i pozytywnym odbiorem przez starszych mieszkańców Warszawy. Jak i w roku ubiegłym potrwa ono dwa dni – pierwszy dzień organizuje Galeria Wileńska, a drugi Centrum Praskie Koneser – słyszymy od organizatorów.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Praskie Dni Seniora. Wspólna inicjatywa Galerii Wileńskiej i Konesera na Pradze-Północ

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 9.00-18.00

Turniej szachowy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na jesienny „Turniej szachowy”, który odbędzie się w Hulakula. To świetna okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu i sprawdzenia swoich umiejętności gry w szachy. Mile widziani są również uczestnicy bez kategorii szachowej. Podczas turnieju będzie możliwość uzyskania przez początkujących graczy V i IV kategorii szachowej PZSzach.

Zgłoszenia przyjmuje sędzia główny Turnieju Pan Maciej Kowalec, tel. 506 659 852 lub maciek.kowalec@gmail.com. Można skorzystać również z formularza zgłoszeniowego na stronie www.chessmanager.com. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, posiadaną kategorię szachową oraz numer telefonu.

Miejsce: Hulakula, ul. Jagiellońska 82B, godz. 9.30-17.30

„Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu” Teatru Promyk

Dom Kultury Praga zaprasza najmłodszych na „Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu”. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 2-7 lat.

Jest to historia przygód młodego księcia Bolka, pragnącego zasiąść na królewskim tronie. Aby osiągnąć cel musi sprostać wielu wyzwaniom. W trakcie wędrówki spotyka dobrego i wesołego smoka Wartusia. Zaprzyjaźniają się ze sobą i odtąd wędrują razem. Jak to jednak w bajkach bywa, pojawia wiele nieprzewidzianych przeszkód. Dzięki zaangażowaniu widzów baśń znajduje swoje szczęśliwe zakończenie.

Dziecięca Scena Teatralna, bilety po 10 zł na stronie biletyna.pl

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 10.00-11.00

Warsztaty edukacyjne: Zieleń wokół nas

Przed nami drugi warsztat z cyklu „Zieleń wokół nas”. Tym razem posłuchamy o naturalnych oczyszczaczach powietrza. Dowiemy się jak chronić powietrze, którym oddychamy od zanieczyszczeń, wirusów i kurzu. Spojrzymy na rośliny jako sojuszników poprawiających jakość powietrza w miastach, w sypialni, w ogrodach.

Liczba miejsc jest ograniczona – na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: ppn.srodowisko@um.warszawa.pl.

Miejsce: VII Ogród Jordanowski przy ul. Namysłowskiej 21, godz. 10.00

Warsztaty: W koronach miasta- Spokojny las

Kolejny warsztat z projektu „W koronach miasta” to propozycja skierowana przede wszystkim do osób będących w ciągłym stresie, ale także dla najmłodszych.

Przygotowaliśmy ścieżkę sensoryczną, po której dzieci i dorośli będą mogli przejść bez butów, poczuć pod stopami mokry piach, powąchać jesienne liście czy posłuchać odgłosów z lasu.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo pod adresem: zapisy.kamien@gmail.com.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 12.00

Warsztaty dotyczące zdrowia i sprawności fizycznej

„Śliwka” zaprasza na bezpłatny warsztat dotyczący dbania o zdrowie oraz sprawność fizyczną, który poprowadzi Rafał Dębski. Na zajęciach poruszone zostaną cztery bardzo ważne obszary zdrowia, takie jak: oddech, sposób odżywiania, aktywność fizyczna oraz odpoczynek i regeneracja. Ekspert przedstawi podstawowe zagadnienia dotyczące układu oddechowego oraz odpowiednie ćwiczenia oddechowe mające na celu lepsze dotlenienie organizmu i zapewnienie mu odpowiednich warunków do pracy. Omówi funkcje układu pokarmowego oraz nauczy odpowiedniego komponowania posiłków tak, aby zasilić nasz organizm najlepszej jakości paliwem do codziennego funkcjonowania. Skupi się również na funkcji, jaką w naszym życiu pełni aktywność fizyczna oraz poda przykłady najlepszych ćwiczeń, mających na celu usprawnienie naszego narządu ruchu.

Na koniec warsztatów pochylimy się nad zagadnieniem odpoczynku i regeneracji, ponieważ nasze ciała, tak jak treningu, wymagają również odpowiedniej pielęgnacji i dbania o należyty wypoczynek, aby mogły przygotować się na mierzenie z kolejnymi wyzwaniami stawianymi przez codzienne życie. Zasady są uniwersalne i adresowane do osób w każdym wieku.

Warsztaty będą się odbywały w co drugą sobotę

Miejsce: MAL Śliwka, ul. W. Gersona 16, godz. 16.30

Spotkanie z Joanną Mueller / Otwarta Szkoła Ekopoetyki

Szkoła Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu zaprasza na otwarte dla wszystkich spotkanie z poetką, eseistką, redaktorką Joanną Mueller, które odbędzie się w pawilonie Kamień nad Wisłą w Warszawie.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko słuchaczy i słuchaczek szkoły.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 19.00

23 października 2022 r.

Festiwal Roślin w Warszawie – wielki market roślin w supercenach!

Drugi dzień imprezy.

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 10.00-18.00

Pokaz „Żeglarz i jego pasja”

Wyjątkowa wystawa prac zapalonego żeglarza Mieczysława Wołoszyna. Zaprezentuje on swoją pasję modelarza, która z modelarstwa żaglówek sterowanych radiem, tzw. RC, rozrosła się do modelarstwa szkutniczego, głównie holowników. Wśród pływających eksponatów zostanie zaprezentowany imponujący model jachtu dwumasztowego, który waży 17 kg i mierzy 170 cm wysokości. W niedzielę autor modeli osobiście przedstawi najciekawsze informacje o pochodzeniu każdego z eksponatów i zademonstruje ich działanie. Wystawa będzie czynna od wtorku do soboty przez dwa najbliższe tygodnie w godz. 11:00-19:00.

Wstęp na pokaz jest wolny.

Miejsce: Miejsce Aktywności Lokalnej „Śliwka”, ul. Gersona 16, godz. 12:00

Targowisko Sztuki

Malarstwo, grafika, ilustracja, fotografia czyli sztuka do wnętrz.
Targowisko Sztuki to:

  • impreza z 17-letnią tradycją
  • twórczość kilkudziesięciu młodych artystów związanych z warszawską ASP i innymi uczelniami,
  • bezpośrednia sprzedaż prac w atrakcyjnych cenach,
  • różnorodność tematów, technik i form,
  • nieformalna atmosfera i inspirujące spotkania z twórcami.

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-18.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne