poniedziałek, 20 maja, 2024

Zabytkowym tramwajem po Pradze. Tylko dziś i jutro

Udostępnij

Dziś na ulicach Pragi pojawią się zabytkowe tramwaje linii M. Wagonami z lat 40-tych, 50-tych i 60-tych minionego wieku dojedziemy do Śródmieścia i na Wolę. Sprawdźcie, na których przystankach na Pradze zatrzymają się tramwaje!

Historyczne pojazdy będą kursowały w sobotę i niedzielę w godz. 13:00-19:00 na trasie: KOŁO – Obozowa – Młynarska – al. „Solidarności” – most Śląsko-Dąbrowski – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).

Przystanki zabytkowych tramwajów na Pradze-Północ:

  • Dworzec Wschodni
  • Kijowska
  • Ząbkowska
  • Dworzec Wileński
  • Park Praski

Linię będą obsługiwały wagony typu K z lat 40., modele generacji N z lat 50. oraz jeden wagon szybkobieżny typu 13N z lat 60. ubiegłego wieku. Godziny odjazdów tramwajów linii M można sprawdzić na stronie WTP w zakładce rozkłady jazdy.

W zabytkowych wagonach obowiązują wszystkie rodzaje biletów ZTM. Skasują je konduktorzy – członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy „przybiją” specjalną pieczątkę – wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu. Przejazd na podstawie ważnego biletu krótko- lub długookresowego możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Kolejny raz specjalnymi, zabytkowymi pojazdami będzie można się przejechać 26 grudnia. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tramwaje linii M będą kursowały na tej samej trasie, w godzinach 12:00-18:00.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne