wtorek, 23 lipca, 2024

Zbudują kolejne stację metra na Pradze. Wiemy jak będą wyglądać

Udostępnij

Metro Warszawskie wybrało firmy, które rozbudują II linię metra. Na Pradze-Północ nowa stacja powstanie przy ulicy Szwedzkiej, kolejne dwie – na Targówku. Inwestycja ma się zakończyć się w 2019 roku.

Nowy prawobrzeżny odcinek będzie miał ok. 3,12 km. Tunel będzie przechodził pod ulicą Targową, dalej pod „Orlikiem” przy Targowej 86, następnie pod skwerem płk. Żurowskiego i dalej pod ul. Strzelecką w kierunku wschodnich kresów Pragi – na Targówek.

Planowana stacja „Szwedzka” ma zostać zlokalizowana pod ul. Strzelecką po wschodniej stronie ul. Stalowej. Stacje na Targówku powstaną w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. Ossowskiego oraz w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką.

Równolegle miasto będzie rozbudowywało II linie metra w kierunku Woli. Na ok. 3,5-kilometrowym odcinku zaplanowano trzy stacje: „Wolska”, która znajdzie się pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; „Moczydło” planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz „Księcia Janusza” pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza.

Rozbudowa ma się zakończyć w 2019 roku. Praski odcinek zbuduje włoska firm Astaldi S.p.A. zaś odcinek wolski turecka firma Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. Miasto przeznaczało na tę inwestycję prawie 3,2 mld zł.

Władze zakładają, że do 2022 roku na po praskiej stronie linia metra dosięgnie Bródna, zaś po drugiej stronie Wisły – Bemowa.

Stacja SZWEDZKA

metro-stacja-szewedzkaStacje na TARGÓWKU:

metro-stacja-targowek-1 metro-stacja-targowek-2

Fot. Materiały prasowe

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne