niedziela, 14 lipca, 2024

Zespół Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego

Udostępnij

Zespół Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego
ul. Objazdowa 3, 03-771 Warszawa
tel. 22 619 45 40
e-mail: zs40@edu.um.warszawa.pl

Dyrektorem szkoły jest Beata Doroś-Woźniak

W skład Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego wchodzą:

  1. XX Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego,
  2. Technikum Mechaniczne nr 5 im. Stefana Starzyńskiego.

Technikum Mechaniczne nr 5 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie o pięcioletnim systemie nauczania w zawodach:

  • technik informatyk (symbol cyfrowy zawodu 351203)
  • technik energetyk (symbol cyfrowy zawodu 311307)

Szkoła istnieje od 1940 r. Objęta jest programem „Zagrzewamy do nauki”, w ramach którego realizowany jest cykl warsztatów technicznych, poszerzających zakres wiedzy na temat branży energetycznej i pracy w zakładzie energetycznym na przykładzie firmy PGNiG Termika SA. Młodzież uczestniczy również w warsztatach rozwijających umiejętności miękkie, przygotowujących uczniów do udziału w procesie rekrutacji oraz praktykach zawodowych. Uczniowie klas technik energetyk objęci są programem stypendialnym PGNiG Termika, stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego. Podstawą uzyskania stypendium jest średnia ocen z przedmiotów zawodowych. W klasach kształcących w zawodzie technik informatyk prowadzony jest podstawowy kurs CISCO Networking Academy oraz CCNA1 i 2. Szkoła uczestniczy w programie IT Szkoła, w którym zdobywa wyróżnienia.

Zajęcia z przedmiotów zawodowych odbywają się w pięciu pracowniach komputerowych.

XX Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Warszawie istnieje od 80. lat na Pradze-Północ.

W roku szkolnym 2020/21 prowadzi nabór do następujących klas:

  • 1A klasa medialno-psychologiczna
  • 1B klasa sportowa (koszykówka, piłka nożna)

Uczniowie klasy medialnej uczestniczą w zajęciach z historii kina i teatru oraz w zajęciach z dziennikarstwa i reklamy. W ramach zajęć dodatkowych planowane są spotkania ze znanymi postaciami kina, teatru i dziennikarstwa. Uczniowie biorą udział w warsztatach teatralnych. Zajęcia sportowe odbywają się w szkole. Placówka posiada dwie siłownie, salę fitness, kort tenisowy, salę gimnastyczną i kompleks wielofunkcyjnych boisk. Treningi piłki nożnej odbywają się na boisku DOSiR, sąsiadującym ze szkołą. W budynku na każdym korytarzu znajduje się stół do tenisa stołowego, betonowe stoły do tenisa znajdują się także na dziedzińcu szkoły. W szkole działa amatorski zespół muzyczno – wokalny, wielu uczniów bierze udział w konkursach recytatorskich i teatralnych. Od 16. lat szkoła organizuje Młodzieżowy Przegląd Talentów Teatralia.

Budynek szkoły jest monitorowany z zewnątrz i wewnątrz. Szkoła posiada kompleks boisk wielofunkcyjnych, kort tenisowy, dwie siłownie, salę fitness i salę gimnastyczną.

Jak dojechać do Liceum Ogólnokształcące przy ul. Objazdowej 3 na Pradze-Północ?

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne