wtorek, 18 czerwca, 2024

Zielone ściany Pragi [ZDJĘCIA]

Udostępnij

W ubiegłym roku praski ZGN rozpoczął rewitalizację zieleni. Jednym z pomysłów był projekt Zielone Ściany, czyli seria nasadzeń, których efektem miały być pnącza wijące się po ścianach kamienic.

Zielony ściany powstały m.in. przy ul. Równej. – To wątpliwej urody projekt – mówi Aleksandra Buczek, która zasygnalizowała nam temat. – Rośliny nie rosną równomiernie i wiją się bez ładu jak najzwyklejszy dziki krzak.

Sprawdziliśmy, pnącza na kamienicy przy ul. Równej nie należą do najokazalszych. Inaczej wygląda kolejna zielona ściana, która rośnie przy ul. Markowskiej 12. Kamienica ma przygotowane uchwyty po których rośliny będą pięły się ku górze. Póki co mają niespełna dwa metry, ale zdaniem urzędników, muszą po prostu „dorosnąć”.

Jak informuje Zarząd Gospodarowanie Nieruchomościami, przyszłość zielonych ścian leży teraz w gestii Zarządu Praskich Terenów Publicznych.

Podobne działania mają na celu poprawić estetykę przestrzeni publicznej. Jak w wielu przypadkach, także w tym, na efekty przyjdzie poczekać.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne