czwartek, 21 listopada, 2024

Zobacz, którymi ulicami pobiegną maratończycy na Pradze

Udostępnij

Już 27 września Warszawę zdominują maratończycy. Trasa ponad 40 kilometrowego biegu poprowadzi przez kilka dzielnic, w tym także przez Pragę Północ. Do 11 września można zarejestrować się jako wolontariusz fundacji „Maraton Warszawski” i wspierać biegaczy na trasie.

– Każdy może stać się częścią tego wielkiego wydarzenia – zachęcają organizatorzy. – Tuż przed i w trakcie imprezy są z nami blisko dwa tysiące wolontariuszy. Są niezbędni, żeby cała ta machina zadziałała prawidłowo. Ich wkład w organizację nieoceniony.

Wolontariusze zajmują się m.in. rozdawaniem medali czy depozytami. Jednym z ważniejszych zadań jest obsługa tzw. punktów odżywiania. – Musimy pamiętać, że dla niektórych liczy się czas biegu – i w tym przypadku nasze sprawne podanie napoju ma ogromne znaczenie, dla innych, którzy po prostu chcą szczęśliwie ukończyć bieg punkty odżywiania są miejscem złapania chwili oddechu i uzupełnieniu sił na dalszy bieg – tłumaczą organizatorzy.

Aby zostać wolontariuszem punktu odżywiania trzeba mieć skończone 10 lat. Innym zadaniem, które wymaga od wolontariusza ukończonych co najmniej 16 lat, dużej siły i zapału, jest tzw. grupa organizacyjna do zadań specjalnych. – Trzeba być przygotowanym do ciężkiej pracy, ale satysfakcja jest gwarantowana. Zadania, które mogą się zdarzyć bywają nieprzewidywalne – mówią organizatorzy.

Więcej informacji, a także możliwość bezpośredniej rejestracji znajdziemy na stronie http://wolontariatfmw.pl/

Trasa maratonu na Pradze

Praga-Północ będzie ostatnim, a tym samym najtrudniejszym, odcinkiem do pokonania przez biegaczy. Praski odcinek rozpocznie się na 36. kilometrze maratonu, tzw. zbiegiem z mostu Gdańskiego na ul. Starzyńskiego. Trasa poprowadzi ulicami Namysłowską, Brechta, Dąbrowszczaków do Ratuszowej (między zoo a parkiem Praskim) do Wisły i dalej wzdłuż rzeki: Wybrzeżem Helskim i Szczecińskim, do Portu Praskiego. Po przekroczeniu granicy dzielnicy do mety zostanie im niespełna 1 km.

Wbrew pozorom niewielki – pięciokilometrowy – odcinek maratonu na Pradze nie powinien sprawić problemu zmotoryzowanym mieszkańcom ani też przeszkodzić w sprawnym poruszaniu się komunikacją miejską. – Organizacja ruchu zostanie tak przygotowana, aby mieszkańcy mogli w pełni korzystać ze sportowych atrakcji na praskiej trasie biegu bez obawy, że utkną gdzieś w korku – zapewnia Przegladpraski.pl wiceburmistrz dzielnicy Dariusz Kacprzak.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne