wtorek, 23 lipca, 2024

Dariusz Kacprzak: Jesteśmy przeciwni hipokryzji w Warszawie

Udostępnij

Praga w Warszawie jest dzielnicą, w której jak w pigułce, widać problemy całego kraju – społeczne, edukacyjne, lokalowe. Jeśli się wygra wybory na Pradze, wygra się je w kraju? To jedno z pytań, które Super Express zadał władzom dzielnicy Praga-Północ. Publikujemy najciekawsze!

W sobotnim wydaniu „SE” możemy przeczytać wywiad z Dariuszem Kacprzakiem wiceburmistrzem dzielnicy, pełnomocnikiem Bezpartyjnych Samorządowców „Senat 2023” i przedstawicielem stowarzyszenia Kocham Pragę.

W rozmowie padają m.in. pytania o to, z którym koalicjantem, PiS czy PO, na przestrzeni ostatnich lat lepiej się współpracowało dla dobra Pragi. – Nie chcę mówić w kategoriach „lepszy” czy „gorszy”. Mam rzeczywiście tę umiejętność i ona generalnie łączy Bezpartyjnych Samorządowców, że potrafimy porozumiewać się z jednymi i drugimi i zawierać koalicje wokół projektów, programu, którego realizacji pilnujemy. Na Pradze koalicja z KO rozpadła się dlatego, że bardzo ciężko było realizować to, na co się umówiliśmy (…) – tłumaczy Kacprzak.

Wiceburmistrz Pragi mówił krytykował też sposób zarządzania miastem przez obecne władze. – Bezpartyjni Samorządowcy w Warszawie nie zgadzają się na brak zrównoważonego rozwoju transportu w stolicy. Ekipa prezydenta Rafała Trzaskowskiego próbuje nas zmusić, byśmy przesiedli się z samochodów na rowery, a transport indywidualny jest niedobry, bo produkuje smog, co jest nieprawdą, bo spaliny to głównie kopciuchy i autobusy. Zaczynamy promować samochody elektryczne, ale po pierwsze brakuje ładowarek, po drugie prąd w ładowarkach wyprodukowany jest z węgla. My tu w Warszawie udajemy, że jesteśmy ekologiczni. A Bezpartyjni Samorządowcy takiej hipokryzji się sprzeciwiają – mówi wiceburmistrz.

Praga w Warszawie jest dzielnicą, w której jak w pigułce, widać problemy całego kraju – społeczne, edukacyjne, lokalowe. I tu PiS, tak jak w kraju, osiąga zawsze najlepszy wynik. Czy to nie jest wskazówka – jeśli się wygra wybory na Pradze, wygra się je w kraju? – zapytała Izabela Kraj z SE.

– Bardzo dobre spostrzeżenie. Z tego punktu widzenia mi, który tę Pragę poznał już do głębi, łatwiej mówić o oczekiwaniach społecznych w kraju – powiedział Dariusz Kacprzak.

Wywiad można przeczytać na stronach portalu SE.pl My demokratyzujemy PiS i socjalizujemy PO. Rozmowa z Dariuszem Kacprzakiem

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne