sobota, 18 maja, 2024

Zobacz zdjęcia lotnicze Pragi-Północ

Udostępnij

To pierwsze tak dokładne zdjęcie lotnicze Pragi i całego miasta. W miejskim serwisie mapowym jest już dostępny fotoplan Warszawy.

W kwietniu, w materiale Praga z lotu ptaka, zachęcaliśmy Was, żeby z uśmiechem spojrzeć w niebo. To nie byłe puste słowa. Z lotniska Babice startowały samoloty, które fotografowały stolice. Wykonały niemal 70 tys. zdjęć. Nowy fotoplan objął obszar o powierzchni aż 737,6 km2. Co ważne – są to pierwsze tak dokładne zdjęcia lotnicze Warszawy – z rozmiarem terenowym piksela 8 cm.

Nas oczywiście najbardziej interesuje Praga-Północ. Ponieważ zdjęcia zostały wykonane w kwietniu, kiedy wiosna dopiero budziła się do życia, zieleń nie zasłania infrastruktury. Możemy m.in. podziwiać teren targowiska przy Namysłowskiej, a także pszczoły na dachu Galerii Wileńska.

Serwis mapowy jest dostępny pod adresem mapa.um.warszawa.pl

Na początku 2019 r. powstaną pierwsze stołeczne fotoplany ukośne, które pozwolą spojrzeć na miasto z nieco innej perspektywy i odkryć zakątki niewidoczne na tradycyjnych, corocznie wykonywanych fotoplanach pionowych. Będzie można je zobaczyć na specjalnej, dedykowanej stronie miasta.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne