czwartek, 18 lipca, 2024

Zoo otwiera się od Jagiellońskiej. Czy plac Hallera zamieni się w parking?

Udostępnij

Budowa nowego wejścia do zoo nabiera tempa. Do 4 maja przedsiębiorcy mają czas na składanie ofert w przetargu. Wejście ma powstać od strony ul. Jagiellońskiej na wysokości pl. Hallera.

Sprawę inwestycji poruszaliśmy w ubiegłym roku tutaj Nowe wejście do zoo nie dla wszystkich. Miasto odpowiada radnemu Radny Kamil Ciepieńko zwrócił wtedy uwagę, że ta część dzielnicy jest zupełnie nieprzygotowana do przyjęcia zmotoryzowanych gości ogrodu. W odpowiedzi ratusza czytamy m.in. „Dodatkowe wejście, w okresie letnim, adresowane jest dla tych gości ogrodu, którzy korzystają z komunikacji publicznej. Omawiane wejście usytuowano w bliskiej odległości od przystanków tramwajowych i autobusowych. Nie zakładano i nie planuje się, aby to rozwiązanie służyło osobom zmotoryzowanym.”

Urzędnicy jak uznali tak też zrobili. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 90 dni na zrealizowanie inwestycji.

Przy ul. Jagiellońskiej powstanie budynek kasowy wraz z obrotowymi bramkami wejściowymi oraz furtką dla osób niepełnosprawnych. System bramek wejściowych będzie wyposażony w kontrolę dostępu. Ich otwieranie będzie się odbywało za pomocą czytnika biletów, a w sytuacjach awaryjnych przyciskiem z budynku kasowego.

Forma budynku kas nawiązywać będzie do licznych na terenie ogrodu pawilonów drewnianych, w tym pawilonów przy głównym wejściu od strony ul. Ratuszowej. W jego wnętrzu oprócz kas znajdzie się też niewielkie zaplecze socjalne i sanitarne, a wszystkie pomieszczenia będą klimatyzowane.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne