piątek, 1 marca, 2024

370 lat Pragi. Sprawdź program obchodów

W sobotę będziemy świętować nie lada rocznicę. 370 lat temu Władysław IV nadał Pradze akt lokacyjny wynosząc ją do rangi miasta. Jak co roku, jest to okazja, aby hucznie i z pompą obchodzić rocznicę urodzin naszej małej ojczyzny.

Główną atrakcją tegorocznych obchodów będzie wspólne ustanowienie rekordu w jednoczesnym jedzeniu pyz. Akcja „Na Pradze biją? Tak! Rekord w jedzeniu pyz!” odbędzie się 10 lutego (sobota) o godz. 11:00 przy lokalu Pyzy Flaki Gorące ul. Brzeska 29/31.

Oprócz tego będzie można zwiedzać Pragę z przewodnikami, posłuchać wykładów, wziąć udział w warsztatach, posłuchać koncertów, potańczyć, a także podziwiać wystawy fotograficzne i malarskie. Na większość wydarzeń wstęp jest wolny. Co więcej, wiele praskich lokali przygotowało w tych dniach specjalne promocje.

Szczegółowy program obchodów przygotowanych przez praskie stowarzyszenia i fundacje znajdziemy tutaj.

Jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów będzie też okolicznościowy napis wyświetlony na elewacji Stadionu PGE Narodowy. – Zaraz po zmierzchu na elewacji stadionu pojawi się napis „370 lat Pragi” – mówi Kamil Ciepieńko, radny dzielnicy i pomysłodawca.

Obchody organizuje też urząd dzielnicy. W sobotę, w godz. 12-20 przed katedrą św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbędzie się jarmark praski z występami i poczęstunkiem. Wieczorem, o godz. 19 w katedrze zorganizowany zostanie koncert orkiestry symfonicznej filharmonii łódzkiej pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości

1 KOMENTARZ

  1. Pmiętam jak Praga wyglądała jeszcze kilka lat temu bez metra gdy Koneser czekał na remont wtedy niewielu dostrzegało jak wielki drzemie w niej potencjał. Dziś to miejsce zupełnie inne niż kilka lat temu pełne pozytywnych imprez, dobrych rozwiązań i wciąż czekające na kolejne zmiany. Chętnie odwiedzam pragę latem w czasie Otwartej Ząbkowskiej a na urodziny pójdę pierwszy raz choć czytająć rozkład czuję że na wszystko może i nie starczyć czasu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.