sobota, 18 maja, 2024

Apel mieszkańców o kładkę nad Wisłą

Udostępnij

Kładka przez Wisłę, szumnie zapowiadana inwestycja, która miała zmienić wizerunek miasta, padła ofiarą oszczędności. To kolejna inwestycja na Pradze z której ratusz chce zrezygnować. Mieszkańcy apelują do prezydenta Warszawy o to, by projekt był kontynuowany.

W imieniu mieszkańców apel do prezydenta Rafała Trzaskowskiego przygotowało Stowarzyszenie „Kocham Pragę”. Poniżej przedstawiamy treść listu.

Szanowny Panie Prezydencie,

budowa przeprawy pieszo-rowerowej od wielu lat rozbudza nadzieje i plany warszawiaków po obu stronach Wisły. Na rzecz tej inwestycji aktywnie działało i działa wiele osób, dla których przyszłość miasta nie jest obojętna, szczególnie skupionych w stowarzyszeniu „Kocham Pragę” na czele z Jackiem Wachowiczem, prezesem stowarzyszenie i wiceprzewodniczącym Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. W powstanie kładki zaangażowano wiele nakładów – tak społecznych, jak i finansowych.

W konkursie architektonicznym wzięło udział ponad 40 pracowni projektowych, które pragnęły przedstawić swoją wizję połączenia brzegów Wisły. Nakładem ponad 6 mln zł wykonano projekt budowlany. Mając na uwadze zarówno zaangażowanie społeczne, jak i stan zaawansowania prac przygotowawczych, niezwykle ważne jest, aby ta inwestycja została w końcu sfinalizowana.

Taka przeprawa stanowiłaby bezpieczne rozwiązanie dla pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg, którego nie stwarzają sąsiednie mosty: Śląsko-Dąbrowski czy Poniatowskiego. Na bezpieczeństwie mieszkańców nie można oszczędzać! Obserwując wzrost liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów staje się oczywiste, że budowa przedmiotowej inwestycji powinna stanowić jeden z priorytetów. Nie możemy także zapominać o walorach turystycznych i budowaniu wizerunku stolicy. Powstanie kładki spowoduje wzrost zainteresowania turystów naszym miastem, a możliwość spaceru od Traktu Królewskiego aż po przyszły Praski Trakt Książęcy, stworzy niezapomniane wrażenia i da impuls do pieszo-rowerowego poruszania się po Warszawie.

Z powyższych względów gorąco apelujemy do Pana Prezydenta o kontynuację inwestycji. Nie wolno rezygnować z niepowtarzalnej szansy, by połączyć oba brzegi Wisły w wyjątkowy, stwarzający ogromne szanse rozwoju, sposób. Dalego wszyscy, którzy kochają Pragę, kochają Warszawę apelują, by nie zaprzepaszczać tej szansy i pracy włożonej już w powstanie kładki.

Stowarzyszenie „Kocham Pragę”

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Wiadomości

Wiadomości lokalne