poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Co dalej z Pałacykiem Konopackiego?

Udostępnij

Zakończyły się prace zabezpieczające zabytkowy Pałacyk Konopackiego. Wykonano nowe pokrycie dachu i wzmocniono fundamenty. W połowie maja rozpoczną się konsultacje społeczne, które mają określić przyszły charakter tego miejsca.

Prace zabezpieczające rozpoczęły się w październiku 2015 r. Pod czujnym okiem stołecznego konserwatora zabytków m.in. przemurowane niektóre partie pod dachem i wymieniono najbardziej zniszczone elementy. Kolejny remont, tym razem związany z adaptacją budynku ma się rozpocząć w ciągu najbliższych 18 miesięcy – informują przedstawiciele ratusza.

W połowie maja rozpoczną się dyskusje; co dalej z pałacykiem?. Spotkania mają być otwarte dla mieszkańców. Poprowadzi je Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „Ę”. Na razie nie jest znany harmonogram spotkań.

Budynek u zbiegu ul. Strzeleckiej i Środkowej, to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów warszawskiej Pragi. Zbudowany w latach 60. XIX wieku na zlecenie Ksawerego Konopackiego, założyciela Nowej Pragi, był pierwszym murowanym budynkiem w tej części dzielnicy. Pałacyk przetrwał do naszych czasów, w 2005 wraz z otoczeniem został wpisany do rejestru zabytków.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne