środa, 17 kwietnia, 2024

Co zrobić, gdy ktoś obok nas złamie rękę lub nogę? Pierwsza pomoc

Utrata równowagi na schodach i nieszczęśliwy upadek. Takie sytuacje mogą skończyć się złamaniem ręki lub nogi. Jak należy pomóc, gdy jesteśmy świadkami takiego zdarzenia?

Policja we współpracy z Centrum Medyczne Puławska i Twój Ratownik przygotowała film instruktażowy, dotyczący pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W filmie dowiesz się, jak zareagować w przypadku zadławienie osoby.

Jak prawidłowo postępować, jeśli osoba w naszym otoczeniu złamie kończynę?

Jeśli widzisz obrzęk, nienaturalny kształt i zasinienie, a każdy ruch i dotyk powoduje okropny ból, musisz zareagować:

  • Oceń bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, załóż rękawiczki.
  • Każde złamanie ustabilizuj w pozycji zastanej, nie nastawiaj kości, ponieważ może dojść do przerwania ciągłości naczynia krwionośnego, nerwu lub mięśnia, który znajduje się blisko uszkodzonego miejsca.Wykorzystaj do unieruchomienia chustę trójkątną, szalik, gałąź lub szynę Splint, która najlepiej poradzi sobie ze stabilizacją.

Obserwuj poszkodowanego i wykonaj telefon na numer alarmowy 112 lub 999.

Pierwsza pomoc w przypadku złamania

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51