piątek, 14 czerwca, 2024

Jak się zachować, gdy ktoś obok nas zadławi się? Pierwsza pomoc

Udostępnij

Jedzenie w pośpiechu czy rozmowa podczas posiłku, to sytuacje, w których może dojść do zadławienia. Sprawdź co zrobić, gdy jesteś świadkiem sytuacji, gdy ktoś się dławi. Musisz zareagować.

Policja we współpracy z Centrum Medyczne Puławska i Twój Ratownik przygotowała film instruktażowy, dotyczący pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W filmie dowiesz się, jak zareagować w przypadku zadławienie osoby.

Jak się zachować w przypadku zadławienia przez osobę z naszego otoczenia?

Zachęć osobę do kaszlu, jeżeli nie jest to możliwe lub poszkodowany nie jest już w stanie tego robić, stań za nim i uderz 5 razy między łopatki, posuwistym ruchem, dolną częścią dłoni. Kolejnym krokiem będzie uciśnięcia nadbrzusza, również 5 razy. Powtarzaj, aż osoba poszkodowana poczuje się lepiej lub straci przytomność.

Po udanej akcji ratunkowej zaleć wizytę w szpitalu w celu wykonania badań. Jeżeli twoje postępowanie nie przynosi efektu, zleć innej osobie wezwanie pomocy.

Pierwsza pomoc w przypadku zadławienia

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne