czwartek, 13 czerwca, 2024

Co zrobić z niepotrzebnym ubraniem? Pojemniki na używaną odzież na Pradze

Udostępnij

Niepotrzebna koszula, sukienka, za małe buty czy niechciana pościel. Raz na jakiś czas warto przewietrzyć szafę i zrobić w niej porządek, co wtedy z rzeczami? Może je sprzedać w internecie lub zwyczajnie wyrzucić. Możemy też oddać potrzebującym. Sprawdziliśmy, gdzie to zrobić na Pradze-Północ.

Najprościej znaleźć pojemnik logo Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK), wtedy mamy pewność, że nasze rzeczy trafią do potrzebujących. Środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową.

PCK prowadzi zbiórkę tekstyliów takich jak:

 • odzież,
 • pościel,
 • buty,
 • pluszaki.

Gdzie znajdziemy pojemniki PCK na Pradze-Północ?

Na stronie PCK znajdują się lokalizację pojemników na odzież. Przygotowaliśmy listę miejsc na Pradze, w których możemy je znaleźć.

Miejsce zweryfikowane:

 1. Jagiellońska 62 (pojemnik znajduje się w podwórku)
 2. Ratuszowa 5A (pojemnik znajduje się na terenie kościoła Matki Bożej Loretańskiej od strony wejście od ul. Jagiellońskiej)

Miejsca zgodne z listą na stronie PCK, lokalizacje pojemników PCK

 1. Jagiellońska 4
 2. Jagiellońska 5
 3. Targowa 80
 4. Markowska 6
 5. Siedlecka 37
 6. Namysłowska 6a
 7. Wiosenna 2
 8. Radzymińska 66

Podobną działalność prowadzą fundację, które odbierają odzież bezpośrednio spod budynków. Ich ogłoszenia często możemy znaleźć na klatkach schodowych.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne