sobota, 18 maja, 2024

Drogowcy wymienią latarnie na Pradze. W kolejce kolejne ulice

Udostępnij

W Warszawie trwa wielka wymiana opraw oświetleniowych na latarniach. Na Pradze-Północ w ostatnim czasie wymieniono oprawy przy ul. 11 Listopada. W kolejce są kolejne ulice.

Do początku 2023 r. w Warszawie zostaną wymienione wszystkie oprawy oświetleniowe na latarniach przy drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych, które nie zostały jeszcze zmodernizowane. Program zakłada wymianę blisko 40 tys. opraw. Koszt operacji to ponad 32 mln zł. Dzięki mniejszemu zużyciu prądu miasto ma zaoszczędzić aż 23 mln zł rocznie na oświetleniu ulic.

Ulice i przejścia są doświetlane oprawami SAVA, które zostały przygotowane specjalnie dla Warszawy. Oprawa przypomina mały latający spodek, a swój nowoczesny wygląd zawdzięcza kształtowi kopuły. Sercem oprawy jest odpowiednio dostosowany układ optyczny pozwalający na ustawienie odpowiedniej temperatury barwowej światła. Pisaliśmy o tym tutaj Drogowcy doświetlili przejścia dla pieszych na Pradze-Północ [LISTA].

Najbliższe plany: to wymiana opraw na ulicach: Szymanowskiego, Inżynierska i 11 Listopada.

latarnia
Wymiana oświetlenia przy ul. Dąbrowszczaków na Pradze-Północ. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Drogowcy przygotowali interaktywną mapę oraz tabelę pokazującą zakres zakończonych dotychczas prac. – Informacje te będziemy aktualizować co najmniej raz w tygodniu – w każdą środę – mówią drogowcy. W tabeli jest szczegółowo rozpisana liczba wymienionych opraw na danej ulicy, związane z tym oszczędności energii elektrycznej oraz to, jak przekładają się one na oszczędności dla budżetu miasta. – Wymienione są też wstępne plany na następne dni, przy czym ich realizacja jest oczywiście zależna od wielu czynników, w tym od pogody – dodają.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne