poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Dzień Ziemi w Galerii Wileńska. Magia recyklingu na Pradze

Udostępnij

Mobilny serwis rowerowy czy iluzjonista, który w niesamowity sposób pokaże, jak poprawnie segregować odpady. To tylko część atrakcji, które Galeria Wileńska przygotowała dla mieszkańców Pragi. W najbliższą sobotę galeria będzie świętować Międzynarodowy Dzień Ziemi. To pierwsza odsłona kampanii „EkoWileńska”.

Galeria Wileńska podejmuje aktywne działania w kwestii promowania ekologicznych i naturalnych rozwiązań. W tym roku centrum przygotowało dla swoich odwiedzających wiele wydarzeń. Kampania „EkoWileńska” rozpocznie się 22 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ziemi, a zakończy się we wrześniu Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

Terminy zaplanowanych akcji:

  • 22 kwietnia,
  • 19 maja,
  • 23 czerwca,
  • 22 i 23 września.

W warsztaty i magiczne pokazy

W sobotę 22 kwietnia klienci centrum będą mieli szansę wziąć udział w lekcjach ekoprania, które poprowadzi Sylwia Panek. Podczas zajęć chętni poznają m.in. metody tworzenia proszku do prania białego i płynu do płukania, odkryją sekrety sposobu efektywnego odplamiania i dostaną cenne wskazówki oraz porady dotyczące rodzajów tkanin. Dowiedzą się też, jakie błędy popełniamy najczęściej podczas robienia prania. Na warsztaty obowiązywać będą zapisy, a więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Galerii Wileńskiej.

Wszystkie osoby interesujące się makijażem i kosmetykami z pewnością ucieszą się na wieść o otwartych warsztatach z robienia ekokosmetyków. Prowadząca zademonstruje, w jaki sposób można przygotować ziołowy szampon czy pomadkę do ust. Klienci Galerii Wileńskiej będą mogli wstąpić też do świata magii recyklingu, i zobaczyć pokaz iluzjonisty, który w niesamowity sposób pokaże, jak poprawnie segregować odpady.

Sadzonki za elektroodpady

Warto rozweselić przestrzeń w swoim domu odrobiną zieleni. Osoby, które przyniosą do centrum elektroodpady, będą mogli wymienić je na rośliny doniczkowe. Galeria Wileńska ma do rozdania 200 sadzonek. To nie koniec atrakcji dla ekoklientów. Ci, którzy okażą paragon za zakupy zrobione danego dnia w Galerii Wileńskiej, również zostaną nagrodzeni! Aby dostać sadzonki ziół, należy przyjechać do centrum komunikacją miejską, rowerem lub hulajnogą. Rośliny mogą otrzymać także osoby, które tego dnia zrobią ponad 5 tys. kroków.

Zbiórka elektrośmieci w Parku Bródnowskim. Fot. KC/Przegladpraski.pl

— Kampania EkoWileńska na stałe wpisała się w nasze działania. Chcemy budować pozytywne nawyki wśród praskiej społeczności i przypominać o ekologicznych rozwiązaniach, które wszyscy możemy wprowadzić do codziennego życia. Zaplanowaliśmy więc w Galerii Wileńskiej szereg atrakcji, nagród i warsztatów dla klientów, którzy będą wraz z nami świętować Dzień Ziemi i uczyć się wspólnie o tym, co jest dla naszej planety najlepsze — mówi Marta Chojnacka, dyrektor centrum handlowego Galeria Wileńska.

Metrem, rowerem, spacerem

Kolejne wydarzenie w ramach kampanii „EkoWileńska” odbędzie się w Galerii Wileńskiej 19 maja. Tym razem szczególnie ucieszą się miłośnicy jednośladów. Przed centrum stanie mobilny serwis rowerowy. Klienci będą mogli skorzystać z bezpłatnego przeglądu, w ramach którego będzie można wykonać:

  • regulację hamulców i przerzutek,
  • smarowanie napędu,
  • pompowanie kół,
  • wymianę klocków hamulcowych,
  • wymianę łańcucha,
  • centrowanie kół.

Najmłodszych klientów, którzy ukończyli już 10 lat, Galeria Wileńska zachęca do spróbowania swoich sił na egzaminie na kartę rowerową. Dzięki niej osoby niepełnoletnie mogą zgodnie z prawem samodzielnie jeździć rowerem po drogach publicznych. Egzamin zostanie przeprowadzony pod okiem Komendy Stołecznej Policji.

Na zdjęciu rowerzysta
Ścieżka rowerowa na pl. Wileńskim na Pradze-Północ. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Recyklingu i segregacja odpadów na Pradze

Ci, którym nie uda się odwiedzić Galerii Wileńskiej w kwietniu lub maju, mają szansę skorzystać z atrakcji 23 czerwca. W centrum odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci. Galeria Wileńska zaprasza także na rodzinne warsztaty edukacyjne dotyczące recyklingu i segregacji odpadów. Wszyscy ciekawi ekologicznych rozwiązań będą też mogli zobaczyć, jak wygląda i pracuje nowoczesna śmieciarka. A z okazji zakończenia roku szkolnego na dzieci i młodzież będzie też czekał słodki punkt z zieloną watą cukrową.

Ostatnie wydarzenie w ramach kampanii odbędzie się 22 i 23 września.

Kampania została objęta patronatem honorowym Jacka Jeżewskiego, Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne