wtorek, 21 maja, 2024

Jarmark Floriański wraca na Pragę. Zmiany w organizacji ruchu

Udostępnij

W niedzielę na ulicy Floriańskiej odbędzie się 15. edycja Jarmarku Floriańskiego. Ulica zapełni się kramami i stoiskami z regionalnymi produktami oraz rękodziełem lokalnych artystów. Nie zabraknie też występów.

Kiermasz rozpocznie się o godz. 9 i potrwa aż do wieczora. Dla najmłodszych uczestników Jarmarku przygotowane będą darmowe „dmuchańce” i animacje. Po godz. 14 rozpoczną się też występy artystyczne. Na scenie ustawionej u zbiegu ul. Floriańskiej i Kłopotowskiego zobaczymy m.in. Kapelę Praską, ks. Bogusława Kowalskiego, Kabaret z Konopii, Abba Show oraz Dzianiego i Gwiazdy Cygańskie.

Floriany 2022. Praskie nagrody

Mieszkańcy zgłosili ponad 20 kandydatów do nagrody Floriana. O godz. 16.30 wręczone zostaną nagrody w tegorocznej edycji.

Nagroda Floriana po raz pierwszy została wręczona w 2009 r.. Jako pierwszy statuetkę otrzymał Paweł Elsztein – dziennikarz, varsavianista, pisarz, fotografik i lotnik. Od tamtego czasu trafia ona w ręce najbardziej zasłużonych Prażan oraz organizacji działających na terenie dzielnicy. Wśród laureatów są między innymi: Warszawski Ogród Zoologiczny, Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Liceum im. Władysława IV, Radio Warszawa czy Kapela Praska.

Docenione zostały także osoby promujące w swojej codziennej działalności kulturę i tradycję Pragi, m.in. varsavianista Mieczysław Janiszewski, varsavianista Janusz Owsiany, Wiesław Włodarski, matematyk, dyrektor Liceum im. Ruy Barbossy, Nauczyciel Roku 2007, ks. Wiesław Kania, kapłan, nauczyciel, wychowawca, twórca Oratorium w Bazylice przy ul. Kawęczyńskiej czy plastycy Zofia i Jan Kubiccy.

Zmiany w organizacji ruchu. Zakaz parkowania na Floriańskiej

W związku z organizacją Jarmarku od 14 maja 2022 r. (sobota) od godz. 20 do 16 maja 2022 r. (poniedziałek) do godz. 4 ulica Floriańska będzie zamknięta dla pojazdów oraz obowiązywać będzie zakaz parkowania. Władze dzielnicy apelują o przeparkowanie swoich samochodów przed zamknięciem ulicy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne