poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Kamienica przy Łochowskiej 31 gotowa do zamieszkania. Ma ponad 100 lat

Zakończyła się kompleksowa modernizacja kolejnej kamienicy na Pradze-Północ – tym razem przy ul. Łochowskiej 31. Jeszcze przed wakacjami pierwsze rodziny dostaną klucze do nowych mieszkań. Łochowska to jeden z bardziej widocznych przykładów rewitalizacji na Pradze-Północ – dawny blask odzyska przy tej ulicy aż sześć kamienic

Kamienica przy ul. Łochowskiej 31 została wybudowana w 1920 r. 4-kondygnacyjny budynek odzyskał swój przedwojenny blask i urok. Został ocieplony, otynkowany oraz doposażony windę i platformę dla osób z niepełnosprawnościami. Wymienione zostały stropy, okna i drzwi. Dzięki nowej aranżacji powstało 14 nowych, w pełni wyposażonych lokali mieszkalnych i jeden użytkowy.

Kolejna kamienica na Pradze podłączona do centralnego ogrzewania

– Za kilka tygodni mieszkańcy wprowadzą się do kamienicy przy Łochowskiej 31. Cieszymy się, że praskie kamienice pięknieją, a prażanie mieszkają w lokalach o coraz wyższym standardzie – mówi Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz dzielnicy Praga-Północ. I dodaje, że budynek został także doposażony w centralne ogrzewanie, dzięki któremu mieszkańcy nie będą musieli martwić się o komfort w chłodniejszych miesiącach. Powstało także miejsce odpoczynku dla mieszkańców, zielony ogród z ławkami oraz nowoczesna altana śmietnikowa.

Mieszkańcy otrzymali już skierowania do nowych mieszkań. W najbliższych tygodniach będą je oglądać, a przed wakacjami będą mogli się wprowadzić.

Modernizacja kilku budynków znajdujących się w jednej lokalizacji ma odmienić wizerunek zniszczonej i zaniedbanej Pragi.

Zrewitalizowana kamienica przy ul. Łochowskiej 47 na Pradze-Północ

– Do tej pory zmodernizowaliśmy cztery kamienice przy ulicy Łochowskiej, pod numerami 40, 39, 37 i 31 za ponad 10 mln zł. Budynki odzyskały dawny blask z zewnątrz oraz zmieniły się w środku – informuje Bożena Salich, dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

To nie koniec zmian w tym rejonie. ZGN realizuje jeszcze dwa inne duże remonty, budynku przy ul. Łochowskiej 38 a i 43 – za prawie 11 milionów.

Dzielnica w zmianę wizerunku ulicy Łochowskiej przeznaczyła ponad 20 mln zł.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości