wtorek, 18 czerwca, 2024

Komisja infrastruktury zbierze się w sprawie Michałowa i Szmulowizny. Po raz pierwszy w trybie stacjonarnym

Udostępnij

W najbliższy wtorek odbędzie się Komisji Architektury, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Dzielnicy Praga-Północ. Po raz pierwszy od wybuchu pandemii COVID-19 komisja będzie pracować stacjonarnie, w sali konferencyjnej urzędu dzielnicy.

W porządku obrad znalazł się tylko jeden punkt dotyczący przyjęcia stanowiska w sprawie projektu planu miejscowego dla Michałowa i Szmulowizny w rejonie ul. Objazdowej.

Jakiego obszaru dotyczy plan miejscowy dla Michałowa i Szmulowizny w rejonie ulicy Objazdowej?

Obszar objęty opracowaniem ma powierzchnię około 38 ha. Położony jest pomiędzy ul. Kawęczyńską i biegnącymi na nasypach liniami kolejowymi, oddzielającymi Michałów od Targówka i Pragi-Południe.

Podstawowe założenia planu, to m.in. zachowanie i ochrona układu urbanistycznego tej części dzielnicy, zabytkowych budynków i innych obiektów oraz wypracowanie szczegółowych wytycznych, które pomogą uporządkować i uzupełniać kwartały już istniejącej zabudowy. Plan ma też pomóc rozwijać funkcje mieszkaniowe, usługowe, społeczne, kulturalne i oświatowe, a także zadbać o tereny zielone. W planie znajdą się też wskaźniki parkingowe i zasady rozbudowy lokalnego systemu komunikacyjnego.

Komisja odbędzie się w sali konferencyjnej urzędy dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego 15, 21 czerwca 2022 r. o godz. 16.00. To pierwsza komisja od początku pandemii, która nie odbędzie się zdalnie, tylko w trybie stacjonarnym, w urzędzie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne