wtorek, 23 lipca, 2024

Koncerty lwowskich piosenek na Pradze. Wstęp bezpłatny

Udostępnij

Dziś w Praskim Centrum Aktywności Kocham Pragę odbędzie się koncert lwowskich przebojów. Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie pt. „Moje serce zostało we Lwowie” w Praskim Centrum Aktywności przy ul. Targowej 32 zacznie się o godz. 18.00. – Lwowskie piosenki zaśpiewa Józef Kaszczyszyn w akompaniamencie Joanny Jasińskiej. Usłyszcie także utwory w wykonaniu zespołu Praskie Małmazyje – tłumaczą organizatorzy koncertu.

Józef Kaszczyszyn, to artysta, który urodził się w 1935 r. na Kresach w Czabarówce. W 1945 r. w ramach repatriacji wraz z rodzicami przeniósł się na Dolny Śląsk do Wadochowic. Już w szkole podstawowej śpiewał lwowskie piosenki, które stały się jego wizytówką. Od 1954 r. mieszka w Warszawie na Pradze-Północ. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej na wydziale elektrycznym, tutaj poznał swoją żonę Iwonę, z którą przez lata występowali w zespole Praskie Małmazyje. Jest związany od ponad 20 lat ze sceną muzyczną Warszawy, początkowo był członkiem zespołu Polonia, obecnie występuje z zespołem Kurdesz (przy DK Wola) i zespołem Praskie Małmazyje.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne