niedziela, 19 maja, 2024

Koniec kina Praha

Udostępnij

To informacja, która spadła na Pragę jak grom z jasnego nieba. Kino Praha zostało zakończyło działalność. Operator kina spółka Meteora Films tłumaczy zamknięcie problemami finansowymi.

Informacja została opublikowana wczoraj, dlatego większość sympatyków kina odebrała to jako kiepski żarty. Zarząd spółki potwierdził jednak, że to nie prima aprilis.

Podjęcie tak trudnej decyzji jest wynikiem szeregu czynników zewnętrznych niezależnych od nas, które miały bezpośredni wpływ na sytuację finansową naszej spółki, a co za tym idzie na możliwość prowadzenia kina w sposób pozwalający na jego normalne funkcjonowanie – tłumaczą przedstawiciele zarządu spółki Meteora Films. – Wszystkich naszych Klientów, Współpracowników i Partnerów, którzy przez prawie 7 lat działalności spółki Meteora Films sp. z o.o. jako operatora Kina Praha korzystali z naszych usług i współtworzyli z nami Kino Praha przepraszamy za wynikłe z zaistniałej sytuacji utrudnienia i komplikacje oraz dziękujemy im za współpracę.

Osoby, które wcześniej kupiły już bilety na filmy i wydarzenia, organizowane w kinie Praha, mogą odebrać pieniądze w kasach, np. w środę od godz. 18 do 19.30.

Budowa nowego kina Praha w 2005 r. Fot. Kamil Ciepieńko/Przegląd Praski

Ostatnie kino na Pradze

Kino przy ul. Jagiellońskiej 26 powstało w czerwcu 2007 r. w miejscu kina starego z 1950 r. Przypomnijmy historię dawnej Prahy, daru Czechosłowacji dla odbudowującej się stolicy: Kino Praha – pierwsze w powojennej stolicy

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Wiadomości

Wiadomości lokalne