poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Wschodzące gwiazdy kina na Pradze

Dziś w Kinie Praha odbędzie się gala finałowa Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych. Nastoletni, amatorscy twórcy filmów krótkometrażowych z Polski i zagranicy zgłosili do konkursu blisko 100 produkcji.

Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych adresowany jest do młodych osób, którym najtrudniej zaistnieć na festiwalach filmowych ze względu na ograniczone możliwości techniczne, brak specjalistycznego przygotowania i doświadczenia. Dla uczestników udział w konkursie jest wyjątkową okazją do zaprezentowania swojej twórczości szerokiemu gronu odbiorców i zaistnienia w świecie kina.

Jak przekonują organizatorzy, konkurencja w tym roku była ogromna. Młodzi filmowcy z Polski i zagranicy zgłosili do konkursu blisko 100 produkcji w trzech rożnych kategoriach: dokument i reportaż, wideoklip i animacja oraz fabuła.

Podczas 12. edycji festiwalu o najwyższe laury – Złotą, Srebrną i Brązową Praską Kliszę – zmierzą się 24 najlepsze produkcje, które będą oceniane przez profesjonalistów. Publiczność wskaże jeden film. Wszystkie prace wezmą również udział w głosowaniu internautów. Oprócz pamiątkowej statuetki laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

Festiwal rozpocznie się dziś, 20 marca, o godz. 15 w Kinie Praha przy ul. Jagiellońskiej 26.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości