piątek, 1 marca, 2024

Koniec remontu przy Ratuszowej i Namysłowskiej. Drogowcy poprawili bezpieczeństwo

Zakończył się remont skrzyżowania ulic Ratuszowej i Namysłowskiej. W ramach robót drogowcy odnowili azyl na przejściu dla pieszych, ułożyli nowy chodnik oraz wymienili nawierzchnię jezdni. Celem prac było poprawienie bezpieczeństwa pieszych.

Przejście dla pieszych przy Ratuszowej i Namysłowskiej było jednym ze 158 zebr, które poddano audytowi bezpieczeństwa w 2019 roku. – Do tej pory poprawiliśmy bezpieczeństwo w kilkunastu lokalizacjach – przede wszystkim tam, gdzie według oceny po audycie, interwencja była pilnie potrzebna. Te miejsca to m.in. ul. Kijowska przy Dworcu Wschodnim oraz ul. Szwedzka przy Starzyńskiego, gdzie wybudowane zostały sygnalizacje świetlne, ul. Kłopotowskiego przy Panieńskiej (zmiana przekroju jezdni) czy ul. Stalowa przprzejściey Konopackiej (uniemożliwienie parkowania przed przejściem) – tłumaczą przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich.

Drogowcy poprawili bezpieczeństwo pieszych

Przejścia dla pieszych przez ul. Ratuszową oraz Namysłowską otrzymały ocenę 3. w sześciopunktowej skali (0-5). Zastrzeżenia audytorów, co do pierwszego z nich, odnosiły się przede wszystkim do zniszczonej nawierzchni jezdni i chodników oraz braku urządzeń bezpieczeństwa dla osób niewidomych i niedowidzących bezpośrednio na azylu. Na skrzyżowaniu wymieniona została więc nawierzchnia jezdni, dzięki czemu nie będą występowały problemy z odwodnieniem, rozebrany został stary azyl wykonany z prefabrykatów, a w jego miejsce pojawiła się kamienna konstrukcja. Na krawędziach azylu zamontowano płyty ostrzegawcze. Remont przeszedł też fragment chodnika w narożniku skrzyżowania.

Zmiany na ul. Namysłowskiej zostały przeprowadzone nieco wcześniej – tuż przed przejściem zamontowane zostały progi zwalniające, które mają poprawić sposób bezpieczeństwo pieszych.

Kolejny remont Ratuszowej

To nie jedyne zmiany poprawiające bezpieczeństwo na ul. Ratuszowej, które zostały przeprowadzone w ostatnim czasie. W 2021 roku oświetlenie tej ulicy przeszło kompleksową modernizację. – Betonowe słupy z sodowymi oprawami odeszły w zapomnienie – w ich miejscu ustawiliśmy aluminiowe konstrukcje wyposażone w oprawy ledowe. Przy okazji doświetliliśmy też sześć przejść dla pieszych – m.in. właśnie przy Namysłowskiej – dodają drogowcy.

Ulica Ratuszowa w nocy. Skrzyżowanie z ul. Jagiellońską. Fot. ZDM
Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51