środa, 17 lipca, 2024

Ważna ulica Pragi, która łączy dzielnice z Targówkiem idzie do remontu.

Udostępnij

Tymczasowy chodnik i objazdy dla autobusów. Drogowcy zamykają ważną ulicę na Pradze-Północ. Utrudnienia dla pieszych i kierowców potrwają tydzień.

W najbliższą środę drogowcy rozpoczną remont części ulicy Ratuszowej. Prace maja potrwać tydzień. Od czwartku o niedzieli, 25-28 maja, fragment drogi w rejonie Namysłowskiej zostanie wyłączony z ruchu, a w noc z wtorku na środę, z 30 na 31 maja, także całe skrzyżowanie. Wyznaczone zostaną objazdy.

Drogowcy pojawią się na Ratuszowej w środę o 8 rano. W tym dniu przygotują tymczasowy chodnik, który pozwoli ominąć pieszym rejon prac. Powstanie też tymczasowy przystanek autobusowy w zatoce postojowej na Namysłowskiej.

Ratuszowa zamknięta dla ruchu

Remont rozpocznie się w nocy ze środy na czwartek, z 24 na 25 maja. Ulica Ratuszowa zostanie zamknięta na odcinku około 35 metrów – za skrzyżowaniem z Namysłowską w stronę ul. Inżynierskiej. Kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie prosto. Dozwolona będzie wyłącznie jazda z Namysłowskiej w lewo w Ratuszową w stronę 11 Listopada oraz z Ratuszowej w Namysłowską.

Kierowcy zostaną skierowani na objazd ulicami Namysłowską, Szymanowskiego i Dąbrowszczaków.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy Ratuszowej w dniach 24-28 maja 2023. Źródło: ZDM

Przejście dla pieszych przez Ratuszową zostanie zamknięte, a piesi będą kierowani na drugą stronę ulicy. To właśnie tam powstanie tymczasowy chodnik. Zebra przez Namysłowską będzie cały czas czynna, zostanie jednak zwężona do niespełna dwóch metrów. Taka organizacja ruchu potrwa do niedzieli, 28 maja.

Autobusy linii 169 w kierunku dworca Wschodniego będą kursowały tym samym objazdem co kierowcy tj. Namysłowską, Szymanowskiego i Dąbrowszczaków. W miejsce przystanku Harnasie 01, który będzie zawieszony, zostanie uruchomiony tymczasowy Harnasie 51, zlokalizowany na Namysłowskiej za skrzyżowaniem z ulicą Ratuszową. Poza linią 169, zatrzymają się tam także autobusy 135 i 212.

Zamknięte skrzyżowanie Ratuszowej i Namysłowskiej

W nocy we wtorek 30 maja na skrzyżowaniu Ratuszowej i Namysłowskiej pojawią się asfalciarze, którzy położą tu nową nawierzchnię. Tym razem z ruchu zostanie wyłączone całe skrzyżowanie. Dodatkowo na jezdni ul. 11 Listopada (w kierunku ronda Żaba) nieczynny będzie lewy pas do zawracania w Ratuszową. Na jezdni w drugim kierunku (w stronę Namysłowskiej) od wjazdu do budynków ul. 11 Listopada 15A i B kierowcy pojadą wyłącznie pasem do skrętu w lewo w Kowieńską. Natomiast jadący Kowieńską w stronę 11 Listopada na skrzyżowaniu z ul. Środkową nie pojadą prosto. Do wyboru będzie wyłącznie skręt w lewo lub w prawo.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy Ratuszowej w dniach 30-31 maja 2023. Źródło: ZDM

Utrudnienia będzie można ominąć ulicami Kowieńską, Środkową, Strzelecką, Konopacką i Stalową. Do Namysłowskiej dojazd zostanie zapewniony ul. Dąbrowszczaków i Szymanowskiego.

Skrzyżowanie zostanie otwarte w środę, 31 maja, o godz. 6:00.

Objazdy dla autobusów linii 135, 169 i 212

Od wtorku, 30 maja, od około godz. 20:00 do środy, 31 maja, do około godz. 6:00 swoje trasy zmienią autobusy linii 135, 169 i 212. Linie 135 i 212 w kierunku placu Hallera pojadą ul. Starzyńskiego i Jagiellońską. Autobusy 169 w kierunku dworca Wschodniego ominą utrudnienia ul. Szwedzką i Stalową. Czasowo wyłączone zostaną przystanki Harnasie 01, 11 Listopada 01 oraz Szymanowskiego 01.

Pomiędzy dwoma powyższymi etapami drogowcy będą cały czas prowadzili prace przy pozostałych chodnikach i przejściach dla pieszych.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne