sobota, 18 maja, 2024

Konwencja Bezpartyjnych Samorządowców. Ani nam PiS bratem, ani PO siostrą!

Udostępnij

W sobotę odbyła się konwencja Bezpartyjnych Samorządowców. To partia, której fundament stanowią samorządowcy, także z warszawskiej Pragi-Północ. W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 osób, w tym członkowie zarządu dzielnicy i radni ze stowarzyszenia Kocham Pragę.

Konwencja była podzielona na dwie części. Na scenie pierwszy zabrał głos marszałek województwa dolnośląskiego – Cezary Przybylski. – Ani nam PiS bratem, ani PO siostrą. W województwie lubuskim budujemy koalicję z PO, a na Dolnym Śląsku z PiS. Tam, gdzie działają Bezpartyjni Samorządowcy, tam jest rozwój – przekonywał.

Nową jakość na polskiej scenie politycznej

Głos zabierali też: przewodniczący Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjnych i Samorządowców – Robert Raczyński, Prezydent Świętochłowic – Daniel Beger, przedstawiciel Teraz Lubuskie – Jakub Szczepański, a także z ramienia Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej – Aleksandra Rutkowska oraz Dariusz Kacprzak – wiceburmistrz dzielnicy Praga-Północ.

– Ogólnopolska konwencja Bezpartyjni Samorządowcy, z udziałem Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i stowarzyszenia Kocham Pragę, zwiastuje nową jakość na polskiej scenie politycznej. Jakość gwarantowaną przez samorządowców, czyli osoby, które każdego dnia są najbliżej problemów mieszkańców, znają je od podszewki, rozmawiając z mieszkańcami twarzą w twarz a nie tylko zza biurka i statystyk – mówił wiceburmistrz Dariusz Kacprzak.

Bezpartyjni samorządowcy z Pragi

Jak tłumaczy; Polska potrzebuje dziś zmian m.in. w systemie ochrony zdrowia, w tym zdrowia psychicznego i edukacji, nowych rozwiązań dotyczących transportu publicznego, a także rozwoju przedsiębiorczości i nowych możliwości dla młodych rodziców. Wiceburmistrz Kacprzak na konwencji mówił też o kwestiach oświatowych m.in. o jakości nauczania, powołania w placówkach rzeczników praw ucznia, wspomagania procesu edukacyjnego i zagwarantowania zdrowych i bezpłatnych posiłków dla dzieci w placówkach oświatowych.

W drugiej części na scenie pojawiali się m.in. wójt gminy – Hanna Grażyna Kowalik, przedstawicielka BS Opolskie – Alicja Stelmaszczyk, prezydent Sieradza – Paweł Osiewała, a także z ramienia MWS – Dorota Stegienka, Artur Wróblewski oraz Jan Żychliński.

Stowarzyszenie Kocham Pragę było reprezentowane przez przedstawicieli zarządu dzielnicy; Jacka Wachowicza i Dariusza Kacprzaka oraz radnych Barbarę Domańską i Andrzeja Sowę.

Stowarzyszenie Kocham Pragę było podczas konwencji reprezentowane przez Jacka Wachowicza, Dariusza Kacprzaka oraz radnych Barbarę Domańską i Andrzeja Sowę. Fot. FB

Podczas konwencji do Bezpartyjnych Samorządowców dołączyła grupa urzędujących radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów z różnych części Polski m.in.: Bełchatowa, Kalisza, Mysłowic, Sieradza, Świętochłowic i itd.

Wobec rosnącego poparcia dla Bezpartyjnych Samorządowców w skali kraju, liderzy BS zapowiedzieli dynamiczny marsz po wynik 7-8 proc. w wyborach do parlamentu RP.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne