poniedziałek, 15 lipca, 2024

Lokalni patrioci przypominają o rocznicy Powstania

Udostępnij

Sympatycy warszawskiej Legii zapraszają mieszkańców Pragi do wspólnego uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na jednym z portali społecznościowych pojawiła się informacja, że 1 sierpnia o godz. 16.30, na placu Wileńskim przed głównym wejściem do galerii handlowej pojawią się mieszkańcy, którzy wspólnie chcą uczcić godzinę „W”. – To spontaniczna akcja, odruch serca – tłumaczy portalowi przegladpraski.pl jeden z organizatorów. – Zależy nam, aby wspólnie oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.

Prascy kibice warszawskiej Legii od wielu lat są obecni podczas obchodów kolejnych rocznic wybuchu Powstania. Przy ul. Brzeskiej, w miejscu pamięci, składają wieńce i kwiaty, biorą też udział w apelu poległych przy obelisku pamięci komendanta praskiego obwodu AK płk Antoniego Żurowskiego. Charakterystyczne znicze w kształcie klubowego herbu palą się też w miejscach pamięci poświęconych bohaterom praskiego Powstania.

– Młodzi ludzie, którzy biorą aktywny udział w lokalnych obchodach na Pradze, w pewnym stopniu biorą też na siebie odpowiedzialność za upamiętnienie tych, którzy w pierwszych dniach sierpnia 1944 roku przelali na ulicach Pragi swoją krew – mówił w jednym z wywiadów dla Przeglądu Praskiego śp. płk Bohdan Zawolski, były prezes Związku Powstańców Warszawskich Prawobrzeżnej Warszawy. – Dzięki nim wiem, że pamięć o tamtych dniach nie przeminie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne