piątek, 24 maja, 2024

Mały wielki sklep sprzedaje maseczki ochronne

Udostępnij

Od dziś w sklepach Żabka mają pojawić się maseczki ochronne, na których sieć nie będzie zarabiać. Maseczki są sprzedawana w tzw. wielopaku, po 10 sztuk, w cenie 16,17 zł. Jedna osoba będzie mogła kupić jedno opakowanie.

Ceny maseczek, które do niedawna można było kupić tylko w aptekach, wynosiły od kilku do nawet 10 zł za sztukę. Aptekarze na Pradze tłumaczyli, że wysokie ceny są narzucane przez hurtownie, a oni narzucają jedynie symboliczną marżę. Teraz ta sytuacja ma się zmienić.

Maseczki w Żabce są przeznaczone są dla osób dorosłych. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa. Cena za sztukę wynosi poniżej 1,62 zł przy zakupie opakowania zawierającego 10 sztuk. Odpowiada ona kosztowi zakupu maseczek oraz ich dostawy do Polski. Tym samym maseczki sprzedawane są bez marży. Aby zapobiec potencjalnym spekulacjom wywołanym najniższą ceną na rynku, sieć zwróciła się do franczyzobiorców o szczególną uwagę przy sprzedaży maseczek i wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta.

Jest to element działań, które sieć Żabka podjęła w związku z dodatkową ochroną zalecaną na obecnym etapie epidemii. W ostatnich dniach zrealizowana została dystrybucja maseczek ochronnych dla pracowników i rozpoczęło się przygotowanie 500 tysięcy maseczek medycznych do nieodpłatnego przekazania szpitalom. Jednak największym wyzwaniem, które Żabka postanowiła podjąć, było zapewnienie możliwości nabycia, przez jak największą grupę klientów, maseczek w jak najniższej cenie. W efekcie podjęto decyzję o rezygnacji z zysku, zarówno po stronie sieci, jak i franczyzobiorców.

Sklepy Żabki na Pradze-Północ

Na Pradze-Północ działa ponad 20 sklepów sieci Żabka. Pełną listę sklepów znajdziecie tutaj Sklepy Żabka na Pradze-Północ.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne