czwartek, 13 czerwca, 2024

Metro paraliżuje remont torowiska

Udostępnij

Remont torowiska tramwajowego w al. Solidarności przedłuży się co najmniej do września. Drogowcy w trakcie prac natknęli się na zapomniany szyb metra z lat 50.

Pierwotnie zakładano, że remont zakończy się 1 sierpnia. Informowaliśmy o tym w materiale Drogowcy odcinają Pragę od miasta. Podczas budowy kanalizacji robotnicy natrafili jednak na tajemniczy podziemny obiekt, którego nie było na mapach.

Okazało się, że to szyb metra budowanego w latach pięćdziesiątych i w pierwszej kolejności należy dokonać naprawy i zabezpieczenia szybu. Konieczne było też wprowadzenie zmian w dokumentacji projektowej oraz uzyskanie niezbędnych uzgodnień.

Zgodnie z deklaracją wykonawców etap, który będzie polegał na przełożeniu ruchu drogowego w kierunku pl. Bankowego na przebudowaną jezdnię południową oraz wyłączenie z ruchu odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Targowej planowany jest na okres od 1 sierpnia do 4 września.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne