czwartek, 18 lipca, 2024

Drogowcy odcinają Pragę od miasta

Udostępnij

W nocy z czwartku na piątek (z 26 na 27 maja) rozpocznie się przebudowa torowiska tramwajowego w al. Solidarności. Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia prowadząca w kierunku pl. Wileńskiego. Utrudnienia w ruchu potrwają do 1 sierpnia.

W pierwszym etapie robót przebudowywane będą tory i przystanki tramwajowe oraz południowa jezdnia al. Solidarności. Aleja zostanie zamknięta tuż za mostem, pomiędzy ul. Sierakowskiego a Targową. Wyłączony zostanie ruch tramwajów między ul. Jagiellońską a Targową.

201606-remont-silidarnosc-1

Do ul. Targowej kierowcy dojadą ul. Sierakowskiego i Okrzei.

Swoje trasy zmienią tramwaje linii 4, 13, 23 i 26 – będą jeździły objazdem przez ul. Jagiellońską i Ratuszową. Autobusy linii 160, 190, 527, N11, N16, N21, N61, N66, N71 jadące w kierunku Dw. Wileńskiego pojadą objazdem przez ul. Sierakowskiego, Okrzei i ul. Targową (N16 i N66 z ul. Okrzei prosto w Ząbkowską).

Tak będzie przez miesiąc. Ulica Jagiellońska po stronie Starej Pragi nie będzie miała połączenia z al. Solidarności. Na północnej jezdni (w kierunku pl. Bankowego) ruch drogowy będzie prowadzony normalnie, możliwy będzie wjazd i wyjazd z ul. Jagiellońskiej (od strony Nowej Pragi).

201606-remont-silidarnosc-2

Ponadto, do 30 maja zamknięty będzie wyjazd z ul. Floriańskiej na ul. Jagiellońską. W tym czasie na ul. Floriańskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

201606-remont-silidarnosc-4

Drugi etap prac, tym razem po północnej stronie al. Solidarności (w kierunku pl. Bankowego) drogowcy planują 27 czerwca. Jezdnia północna zostanie zamknięta a ruch w stronę pl. Bankowego przełożony na wyremontowaną jezdnię południową („pod prąd”).

Kolejny etap prac rozpocznie się od 4 lipca. Wyłączony zostanie ruchu tramwajowy w al. Solidarności pomiędzy al. Jana Pawła II a ul. Jagiellońską. Do zmian w ruchu drogowym dojdzie jeszcze zamknięcie skrzyżowania północnej jezdni al. Solidarności z ul. Jagiellońską. Ruch w stronę pl. Bankowego pozostanie na jezdni południowej („pod prąd”), ul. Jagiellońska nie będzie miała połączenia ani z południową ani z północną jezdnią al. „Solidarności”.

Wszystkie zmiany potrwają do 1 sierpnia, w tym dniu wróci normalny ruch tramwajów i samochodów. Drogowcy będą pracowali jeszcze do 28 sierpnia ale te prace nie będą już powodowały utrudnień w ruchu.

źródło: www.infoulice.um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne