poniedziałek, 27 maja, 2024

Można się już zapisać do akcji Zima w Mieście. Na Pradze w akcji biorą udział dwie szkoły

Udostępnij

W Warszawie wystartowały dziś zapisy do kolejnej już edycji akcji „Zima w Mieście”. Na warszawskich uczniów oraz dzieci, które mieszkają w stolicy, czeka wiele atrakcji. 

Do tegorocznej akcji „Zima w Mieście” można się zapisać za pomocą elektronicznego systemu zgłoszeń, zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram. Mamy na to czas do 15 stycznia 2023 roku.

Jak zapisać dziecko do akcji Zima w Mieście?

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku. Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20 stycznia 2023 roku o godzinie 16.00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 23 stycznia 2023 roku od godziny 8.00 do 31 stycznia 2023 r. do godziny 12.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Feryjne Placówki Edukacyjne na Pradze-Północ

Podobnie jak w minionych latach placówki będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7.00 lub 8.00 do 16.00 lub 17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Rodzice muszą jednak zapłacić za posiłki oraz opiekę nad dzieckiem w feryjnej placówce edukacyjnej. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki, w tym jeden ciepły, oraz 35 zł dziennie za opiekę.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Na Pradze-Północ znajdują się dwie Feryjne Placówki Edukacyjne:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne