poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Msza święta na zakończenie sezonu. Nabożeństwo odprawi ksiądz z Pragi

Udostępnij

W najbliższy czwartek w parafii przy ul. Kobielskiej na Grochowie odbędzie się msza święta na zakończenie sezonu piłkarskiej ekstraklasy. Msze odprawi ksiądz Bogusław Kowalski, kibic warszawskiej Legii i były proboszcz parafii św. Floriana na Pradze-Północ.

Ksiądz Bogusław Kowalski, ksiądz Boguś – bo tak jest najczęściej nazywany przez wiernych i parafian – przez 9 lat sprawował funkcję proboszcza w katedrze praskiej. Wtedy też msze, odprawiane specjalnie dla kibiców Legii Warszawy, odbywały na Pradze-Północ. Pierwsza kibicowska msza odbyła się w 2012 r. Od 2020 r. proboszcz pełni posługę w parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

PRZECZYTAJ: Ponad 20 lat temu zadebiutowała flaga kibiców z Pragi

Nabożeństwo dla kibiców Legii

Nabożeństwo zostanie odprawione 6 czerwca o godzinie 20:30 w kościele pod wezwaniem świętego Pawła Apostoła przy ulicy Kobielskiej 10 na Grochowie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne