poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Muzeum warszawskiej Pragi przy Targowej

Udostępnij

Muzeum Warszawskiej Pragi znajduje się w najstarszych zachowanych budynkach mieszkalnych prawobrzeżnej Warszawy, przy ul. Targowej.

– Odkryjemy tu historie dzielnicy, wysłuchamy opowieści dawnych mieszkańców, poznamy tradycję lokalnego rzemiosła i przemysłu – zachęcaja przedstawiciele placówki.

Jedną z ciekawszych instalacji artystycznych wystawy stałej jest Praski latający dywan, który przeniesie nas świata lokalnych bazarów, z których najstarszy, Bazar Różyckiego, ze swoim specyficznym praskim folklorem, wciąż działa w sąsiedztwie muzeum.

Wrażenie robi też Sala Historii Pragi, w której możemy podziwiać ogromną makietę Pragi, dawnego miasta.

Muzeum Pragi znajduje się przy ul. Targowej 50/52 w Warszawie. Muzeum w poniedziałek jest nieczynne, w pozostałe dni tygodnia placówkę możemy odwiedzić w godzinach:

  • wtorek 9.00-17.00
  • środa 9.00-17.00
  • czwartek 9.00-18.00
  • piątek 9.00-17.00
  • sobota 10.00-18.00
  • niedziela 10.00-18.00

Ostatni zwiedzający mogą wejść do muzeum 30 minut przed zamknięciem. Wstęp w czwartek jest bezpłatny, w pozostałe dni bilety na wystawę stałą i wystawy czasowe kosztują: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy).

Wycieczka na tarasie Muzeum Warszawskiej Pragi. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne