piątek, 14 czerwca, 2024

Nadzwyczajna sesja na temat przyszłości Szpitala Praskiego

Udostępnij

W najbliższy piątek o godz. 14 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Praga-Północ. Radni będą żądali cofnięcia decyzji władz miasta, na mocy której Szpital Praski stracił budynek B. Stołeczny ratusz chce przeznaczyć budynek na potrzeby osób uzależnionych od narkotyków i bezdomnych.

Budynek B szpitala, kilkupiętrowy gmach od strony ul. Panieńskiej, za czasów rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz został wyłączony z użytkowania i odebrany dyrekcji Szpitala Praskiego. To, zdaniem praskich radnych, w znaczny sposób ograniczyło możliwości rozwoju placówki. Dziś władze miasta, bez porozumienia z mieszkańcami Pragi, chcą stworzyć w budynku Centrum Redukcji Szkód Re-Start dla osób uzależnionych od narkotyków. W budynku ma też powstać schronisko dla bezdomnych. Radni Pragi-Północ planują podjąć w piątek uchwałę, w której jednoznacznie opowiedzą się za ponownym przeznaczeniem budynku na potrzeby medyczne.

Budynek B Szpitala Praskiego od strony ul. Panieńskiej

W niedzielę 14 marca pod szpitalem zebrało się blisko 100 mieszkańców dzielnicy, którzy protestowali przeciwko planom stołecznego ratusza. Protest zorganizowała Mazowiecka Wspólnota Samorządowa i stowarzyszenie Kocham Pragę. Pisaliśmy o tym tutaj Mieszkańcy Pragi protestują. Nie chcemy tego ośrodka na Pradze.

Nadzwyczajna sesja rady dzielnicy jest zwoływana na wniosek grupy radnych. Pod wnioskiem widnieją podpisy radnych ze stowarzyszenia Kocham Pragę oraz klub Prawo i Sprawiedliwość. Na sesję zaproszono m.in. prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i wiceprezydent Aldonę Machnowską-Górę.

Sesja odbędzie się 26 marca br. o godz. 14 w trybie zdalnym.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne