wtorek, 18 czerwca, 2024

Najważniejsze remonty na Pradze w 2018 roku

Udostępnij

Budowa stacji metra, remont linii tramwajowej i przebudowa ulicy, to najważniejsze inwestycje planowane w 2018 r. przez miasto na terenie Pragi-Północ.

Największą warszawską inwestycją, która będzie kontynuowana w 2018 r., jest rozbudowa II linii metra. W tej chwili na Pradze-Północ trwa budowa stacji metra Szwedzka, na której m.in. powstają już perony dla pasażerów. Prace mają zakończyć się w 2019 r.

W tym roku będzie kontynuowany remont trasy tramwajowej wzdłuż ul. Jagiellońskiej od ronda Starzyńskiego do pętli Żerań. Prace będę prowadzone w weekendy, od przełomu marca i kwietnia 2018 r.

Na jesieni ma być zawarta umowa na przebudowę Wybrzeża Szczecińskiego i Wybrzeża Helskiego na odcinku ponad 2 km, od ul. Okrzei do mostu Gdańskiego. Wybudowana zostanie jezdnia o trzech pasach ruchu, z których dwa będą prowadziły na północ a jeden na południe. Będą chodniki i drogi rowerowe powiązane ze ścieżką rekreacyjną nad Wisłą. Nad kanałem przy wejściu do Portu Praskiego powstanie kładka pieszo-rowerowa. Ważną częścią tej inwestycji jest również budowa zapór przeciwpowodziowych.

Metamorfozę przejdzie też ul. Jagiellońska na odcinku od ronda Starzyńskiego do trasy S8. Pisaliśmy już o Nowe latarnie przy Jagiellońskiej, które mają pojawić się jeszcze w tym roku. Dodatkowo, wschodnia jezdnia na odcinku od ronda Starzyńskiego do ul. Platerówek przejdzie remont nawierzchni jezdni, pojawią się też nowe krawężniki. Wzdłuż ulicy powstanie też droga rowerowa.

KC

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne