piątek, 14 czerwca, 2024

Opowieść o Powstaniu Warszawskim na Pradze. Spotkanie z historykiem

Udostępnij

W Centrum Aktywności „Kocham Pragę” przy ul. Targowej odbędzie się spotkanie z historykiem Radosławem Stróżykiem. Tematem spotkania będzie przebieg Powstania Warszawskiego na warszawskiej Pradze. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy.

Organizatorem spotkania jest „Kocham Pragę” – stowarzyszenie, które od lat aktywnie działa na rzecz zachowania pamięci o powstańcach z warszawskiej Pragi. – Dbałość o pamięć o dziejach Pragi traktujemy jako swój obowiązek – tłumaczą przedstawiciele stowarzyszenia.

Radosław Stróżyk od ponad sześciu lat zajmuje się tematyką dziejów VI Obwodu Praga. Opracował obszerne materiały dotyczące udziału żołnierzy praskiego obwodu w Powstaniu Warszawskim, które obrazują przygotowania do powstania, jak też przebieg walk i ponowną konspirację aż do momentu wkroczenia Armii Czerwonej i oddziałów Ludowego Wojska Polskiego. Spotkanie będzie okazją do poszerzenia wiedzy, a także dyskusji w szerszym gronie.

Spotkanie z historykiem odbędzie 20 października o godz. 18 w Centrum Aktywności „Kocham Pragę” przy ul. Targowej 32. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na obowiązujące obostrzenia i ograniczoną liczbę organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia na adres: info@kochamprage.pl

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne