poniedziałek, 27 maja, 2024

Oświadczenie samorządowców z Kocham Pragę

Udostępnij

Klub radnych Kocham Pragę opublikował oświadczenie w sprawie zmiany Zarządu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy i zmiany koalicji rządzącej naszą dzielnicą. Przedstawiamy treść dokumentu.

Po ponad dwóch latach wspólnych rządów koalicja stowarzyszenia Kocham Pragę oraz partii Prawo i Sprawiedliwość przestała istnieć. Nasze stowarzyszenie w Radzie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy stało się klubem opozycyjnym. Nasza reprezentacja w radzie dzielnicy, w osobach Jacka Wachowicza, Adriany Jary oraz Kamila Ciepieńko, w dalszym ciągu będzie realizowała kolejne punkty zerwanej przez PiS umowy, ale już samodzielnie.

Podpisana na początku współpracy, w 2015 roku, umowa koalicyjna o nazwie Pakt dla Pragi została zerwana przez klub PiS. Zostaliśmy poinformowani o tym w dniu sesji, kiedy na sali obecni byli już nowi kandydaci na wiceburmistrzów. Umowa, której autorem było nasze stowarzyszenie, zobowiązywała obie strony do wspólnego działania na rzecz mieszkańców Pragi oraz wzajemnego szacunku.

Jesteśmy świadomi, że taka już jest polityka. Zmieniają się koalicjanci, zmieniają się polityczne sympatie radnych… Ale jako lokalni samorządowcy uważamy, że pewne sytuacje wymagają przyzwoitości. To jednak indywidualna cecha charakteru, a ten bywa ułomny.

W nowej koalicji znaleźli się radni, którzy do niedawna reprezentowali inne ugrupowania, m.in. PO (Hanna Jarzębska i Piotr Pietruszyński) oraz PiS (Marek Bielecki). Jest wśród nich też radna, która reprezentowała nasze stowarzyszenie – Małgorzata Markowska. Radna Markowska została jednak usunięta z naszego klubu kilka miesięcy temu w atmosferze skandalu, który towarzyszył kradzieży głosów i niejasności wyborczych w 2014 r.

Stowarzyszenie Kocham Pragę przechodzi do opozycji z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Na naszych wiceburmistrzach spoczywała ogromna odpowiedzialność. Tylko w ostatnim kwartale 2016 r. uruchomiliśmy centralne ogrzewanie w 14 nieruchomościach. W tym roku zdążyliśmy podłączyć kolejne pięć budynków. To wszystko, dzięki pracy i zaangażowaniu Dariusza Wolke.

W ubiegłym roku, dzięki wytrwałości Dariusza Kacprzaka, dzielnica wydała 8 mln zł na inwestycje w placówki oświatowe, zaś w tym zaplanowano aż 14 mln. To był cel naszego stowarzyszenia, aby podnieść z ruin praską edukację.

W 2016 r. dzielnica zyskała też kolejne mieszkania, dzięki remontowi kamienicy przy ul. Targowej 40, nadzorowanej przez byłego już wiceburmistrza Wolke. Przy ul. Wrzesińskiej powstanie też przedszkole, pierwsze od 40 lat, o które osobiście walczył były wiceburmistrz Kacprzak.

Materiał Prasowy

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne