czwartek, 23 maja, 2024

Paweł Lisiecki

Udostępnij

W 2002 roku został radnym w dzielnicy Praga Północ. Uzyskiwał reelekcję w kolejnych wyborach samorządowych w 2006 i 2010 roku. W 2005 roku wstąpił do partii Prawo i Sprawiedliwość.

W listopadzie 2014 roku uzyskał mandat radnego Rady m.st. Warszawy, a w grudniu tego samego roku został wybrany na burmistrza Pragi-Północ. Był posłem na Sejm VIII i IX kadencji. W 2023 roku w wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu zdobył 22 243 głosy, co jednak nie zapewniło mu reelekcji. W styczniu 2024 roku został wybrany na urząd burmistrza Pragi-Północ.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy burmistrz Pragi-Północ. Paweł Lisiecki wraca do zarządu dzielnicy

W 2024 roku był kandydatem do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zdobył 44 500 głosów, co zapewniło mi mandat radnego.

Kim jest Paweł Lisiecki?

Paweł Lisiecki urodził się w 1978 roku. Jest absolwentem XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Warszawie. Ukończył studia w Instytucie Archeologii oraz Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia podyplomowe z zarządzania i wyceny nieruchomości. Prowadził działalność gospodarczą w zakresie zarządzania nieruchomościami.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne