poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Pierwsza dewastacja po modernizacji parku. Wandale pomazali meble

W parku Praskim, kilka dni po zakończonej modernizacji, doszło do dewastacji. Pomazano miejskiej meble. To pierwsze takie zdarzenie od dłuższego czasu w parku.

Nie tak dawno, bo kilka dni temu, pisaliśmy o zakończonej modernizacji parku Praskiego Park Praski po remoncie. Nowe alejki, kosze i zamgławiacz dla dzieci W parku m.in. zbudowano nowe alejki z nawierzchni mineralnej, ustawiono meble miejskie, kosze na śmieci a dla najmłodszych uruchomiono zamgławiacz na placu przy Żyrafie.

Niestety, mieszkańcy zbyt długo nie cieszyli się nową infrastrukturą. Ofiarą wandali padły miejskie meble na placyku, który wieńczy aleje spacerowe pomiędzy placem przy Żyrafie a nasypem od strony al. Solidarności. Meble zostały pomazane farbą. – Problem ten jest nam znany – zajmiemy się usunięciem graffiti z donic. Wcześniej nie mieliśmy podobnych zdarzeń i miejmy nadzieję, że sytuacja ta się nie powtórzy – mówi dla „Przeglądu Praskiego” Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzecznik prasowy miejskiego Zarządu Zieleni, który opiekuje się parkiem.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości