sobota, 13 kwietnia, 2024

Polityczny przewrót na Pradze. Dzielnica w szponach polityki

Koalicja stowarzyszenia Kocham Pragę oraz Prawa i Sprawiedliwości została zerwana. Po ponad dwóch latach wspólnych rządów PiS znalazł nowych sprzymierzeńców, m.in. wśród radnych Platformy Obywatelskiej.

Nowym koalicjantem PiS w radzie dzielnicy zostali tzw. radni niezależni, którzy reprezentowali Platformę Obywatelską. To Hanna Jarzębska i Piotr Pietruszyński. – Sprzedali się – ucina jedna z radnych PO. Dołączyli do nich: Marek Bielecki (wcześniej PiS), Małgorzata Markowska (dostała się do rady z list dawnej Praskiej Wspólnoty Samorządowej) oraz Magdalena Gugała (Miasto Jest Nasze).

Nowa koalicja szybko odwołała wiceburmistrzów Dariusza Wolke i Dariusza Kacprzak, samorządowców ze stowarzyszenia Kocham Pragę. W ich miejsce powołano Wojciecha Zielenieckiego (mecenas, bez doświadczenia w samorządzie) oraz Zbigniewa Cierpisza (ginekolog, radny Warszawy z PiS).

– Praga znów padła ofiarą polityki. Radni przeskakują z klubu do klubu, byle tylko utrzymać się przy władzy – komentowali mieszkańcy podczas sesji.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości