piątek, 24 maja, 2024

Pożar altany śmietnikowej. Policja zapowiada śledztwo

Udostępnij

Spalił się śmietnik na podwórku przy ulicy Linneusza na osiedlu Praga II. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogło to być celowe podpalenie.

Pożar wybuchł w piątek wieczorem w altanie śmietnikowej na wspólnym podwórku mieszkańców bloków przy ul. Linneusza oraz Darwina. Altana jest jedną z największych i najbardziej okazałych na całym osiedlu.

Na miejscy pojawiły się zastępy straży pożarnej oraz policja. Pożar udało się ugasić. Nikt nie ucierpiał. Doszczętnie spłonęły dwie altany śmietnikowe należące do mieszkańców Linneusza 1 i Darwina 8. Najmniej ucierpiała altana mieszkańców Linneusza 3. Wszystkie znajdowały się w jednym obiekcie.

Altana śmietnikowa nie była ubezpieczona

Wśród mieszkańców pojawiły się podejrzenia, że ogień mógł zaprószyć bezdomny, ale policja nie wyklucza, że mogło to być celowe podpalenie. W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo.

Niestety konstrukcja altany śmietnikowej została naruszona na tyle, że prawdopodobnie będzie potrzebny generalny remont obiektu. Mieszkańcy nie mają możliwości składowania śmieci. Z naszych ustaleń wynika też, że altana nie była ubezpieczona.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne