poniedziałek, 15 lipca, 2024

Praga w remoncie. Zobacz co zaplanowali drogowcy

Udostępnij

Nowa sygnalizacja świetlna powstanie w tym roku na ul. Jagiellońska przy kładce w rejonie ul. Kotsisa – zapowiedział Zarząd Dróg Miejskich. Dodatkowo planowany jest remont sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Jagiellońska – Kłopotowskiego – Okrzei. Z kolei na ul. Namysłowskiej odnowione ma zostać oświetlenie ulicy, a dodatkowo po stronie wschodniej tej ulicy, na odcinku: Starzyńskiego – Ratuszowa wyremontowane mają zostać chodniki.

Również na tym samym odcinku ul. Namysłowska ma zostać wyfrezowana. Na Pradze-Północ na liście rezerwowej (czyli ulic do frezowania czekających na finansowanie) znalazły się ulice: Wileńska na odcinku: Targowa – Konopacka i Jagiellońska na odcinku: al. Solidarności – rondo Starzyńskiego.

Remonty w naszej dzielnicy zaplanowały też Tramwaje Warszawskie. Czeka nas m.in. naprawa na testowym odcinku torowiska tramwajowego na moście Śląsko-Dąbrowskim. Planowane jest wykonanie zabudowy 50 m torowiska według opracowania Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w celu wykonania badań i oceny trwałości pod obciążeniem od ruchu autobusowego i tramwajowego. Ruch tramwajowy będzie wyłączony na moście od 3 do 30 czerwca, całkowite wyłączenie ruchu kołowego na moście planowane jest na 24-30 czerwca.

W tym roku odbyć się też ma modernizacja torowiska tramwajowego na rondzie Starzyńskiego. Będzie to przebudowa rozjazdów i torowiska, przebudowa przejazdów drogowych przez tory, budowa torów dla brakującej relacji skrętnej wsch.-płd. (skręt w lewo z ronda Starzyńskiego w ul. Jagiellońską w kierunku Ratuszowej), przebudowa przystanków i sieci trakcyjnej. Roboty mają trwać od 3 czerwca do 3 września.
Modernizacja torowiska na ul. Starzyńskiego od ronda do wiaduktu nad Wybrzeżem Helskim obejmie wymianę szyn i podkładów oraz wykonanie nowej podbudowy i zabudowy torów. Utrudnienia planowane są na czas od 31 lipca do 3 września.

Roboty odbywać się będą też na ul. Starzyńskiego na odcinku rondo Żaba – rondo Starzyńskiego. Będzie to dokończenie robót z 2016 r. – przebudowa przystanków w zespole przystanków „Namysłowska” i „Rondo Starzyńskiego” , modernizacja torów na przejeździe przy ul. Namysłowskiej oraz przy peronach przystankowych. Tu również utrudnienia będą trwały od 31 lipca do 3 września.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych po wakacjach zakończy budowę Trasy Świętokrzyskiej pomiędzy ul. Kijowską a Zabraniecką (ok. 1,3 km). Zacząć ma się z kolei budowa Trasy Świętokrzyskiej na odcinku Zamoyskiego – Targowa. Trwa postępowania przetargowe, zakładany czas trwania budowy to 8 miesięcy. Tak jak na pozostałych odcinkach, trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, chodniki i ścieżki rowerowe.

Największą warszawską inwestycją, która będzie kontynuowana w 2017 r., jest rozbudowa II linii metra. W tej chwili trwa budowa pięciu z sześciu stacji – trzech na Pradze-Północ i Targówku (C18 Trocka, C17 Targówek, C16 Szwedzka) oraz dwóch na Woli (C7 Młynów i C8 Księcia Janusza). W kwietniu rozpocznie się budowa trzeciej wolskiej stacji – C6 Płocka, która znajdzie się pod ul. Płocką, po południowej stronie skrzyżowania ul. Wolską. Ten fragment ul. Płockiej zostanie zamknięty.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne