czwartek, 13 czerwca, 2024

Praga zaświeci w święta

Udostępnij

Chociaż aura za oknem daleka jest od zimowej już dziś miejscy urzędnicy zastanawiają się jak uatrakcyjnić stolicę na święta Bożego Narodzenia. Miasto rozpisało przetarg na iluminację. Sprawdziliśmy, czy tym razem stołeczny ratusz nie zapomniał o Pradze-Północ.

W ubiegłym roku Warszawa znalazła się w gronie 10. najpiękniej udekorowanych miast na świecie. Nie ulega wątpliwości, że gdyby świąteczne lampki oświetlały większą część Pragi niż dotychczas, stolica znalazłaby się na podium!

Z naszych informacji wynika jednak, że władze, które ogłosiły przetarg na nową świąteczną iluminację Warszawy zaznaczyły, że lampki mają sięgać od Śródmieścia aż po pl. Wileński. Dekoracja ma się również pojawić na ul. Targowej i tradycyjnie na ul. Ząbkowskiej.

Jeden z radnych zaapelował też do zarządu dzielnicy, aby tym razem lokalne władze zadbały też o iluminację pl. Hallera. – Wiele lat temu południową część placu zawsze oświetlały lampki, warto wrócić do tych tradycji – mówi Kamil Ciepieńko, radny dzielnicy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne